Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS George H.W. Bush

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 stycznia 2017

Pod koniec ubiegłego tygodnia nową misję bojową rozpoczął atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush.

Atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush rozpoczął 3. w swojej historii misję bojową / Zdjęcie: USN

W sobotę z baz US Navy w Norfolk w Wirginii i Mayport na Florydzie w morze wyszły okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 2. Na jej czele stanął atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz. Zespół zadaniowy uzupełniają krążowniki USS Philippine Sea (CG 58) i USS Hué City (CG 66, Miliony na naprawę USS Hue City, 2014-06-02), typu Ticonderoga, a także niszczyciele rakietowe USS Laboon (DDG 58) i USS Truxtun (DDG 103, Truxtun w służbie, 2009-04-28), typu Arleigh Burke

Amerykańskie okręty skierowały się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie w najbliższych miesiącach będą prowadzić działania bojowe. Jednostki mają operować na obszarach odpowiedzialności 5. i 6. floty US Navy. Ich głównym zadaniem będzie wspieranie sił wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Społeczność międzynarodowa dąży do osłabienia i ostatecznego pokonania bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, które destabilizują Bliski Wschód.

USS George H.W. Bush zastąpi inny amerykański lotniskowiec typu Nimitz, USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), który pod koniec grudnia powrócił do Norfolk (Powrót USS Dwight D. Eisenhower, 2016-12-28). Misja CVN 77 opóźniła się o kilka tygodni z powodu przeciągających się prac stoczniowych i przygotowań (Bez lotniskowców na Zatoce Perskiej, 2016-12-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.