Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja USS George H.W. Bush

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 stycznia 2017

Pod koniec ubiegłego tygodnia nową misję bojową rozpoczął atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush.

Atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush rozpoczął 3. w swojej historii misję bojową / Zdjęcie: USN

W sobotę z baz US Navy w Norfolk w Wirginii i Mayport na Florydzie w morze wyszły okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 2. Na jej czele stanął atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz. Zespół zadaniowy uzupełniają krążowniki USS Philippine Sea (CG 58) i USS Hué City (CG 66, Miliony na naprawę USS Hue City, 2014-06-02), typu Ticonderoga, a także niszczyciele rakietowe USS Laboon (DDG 58) i USS Truxtun (DDG 103, Truxtun w służbie, 2009-04-28), typu Arleigh Burke

Amerykańskie okręty skierowały się w rejon Bliskiego Wschodu, gdzie w najbliższych miesiącach będą prowadzić działania bojowe. Jednostki mają operować na obszarach odpowiedzialności 5. i 6. floty US Navy. Ich głównym zadaniem będzie wspieranie sił wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Społeczność międzynarodowa dąży do osłabienia i ostatecznego pokonania bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych, które destabilizują Bliski Wschód.

USS George H.W. Bush zastąpi inny amerykański lotniskowiec typu Nimitz, USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), który pod koniec grudnia powrócił do Norfolk (Powrót USS Dwight D. Eisenhower, 2016-12-28). Misja CVN 77 opóźniła się o kilka tygodni z powodu przeciągających się prac stoczniowych i przygotowań (Bez lotniskowców na Zatoce Perskiej, 2016-12-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.