Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne CRJ dla CityJet

Lotnictwo cywilne, 25 stycznia 2017

Irlandzkie linie CityJet zawarły z Bombardierem umowę w sprawie zakupu kolejnych samolotów CRJ900.

Obecnie flota CityJet składa się z 8 CRJ900 / Rysunek: Bombardier

CityJet, regionalny przewoźnik z Dublina, podpisał warunkową umowę zakupu 6 Bombardierów CRJ900, z opcją nabycia dodatkowym 4 samolotów tego typu. Oczekuje się, że umowa zostanie potwierdzona 31 stycznia. Wartość umowy, zgodnie z cenami katalogowymi, to ok. 280 mln USD (1,14 mld zł), a po wykorzystaniu opcji może wzrosnąć do 467 mln USD (1,9 mld zł). Po dostarczeniu, samoloty będą operować w formule wet leasing dla potrzeb Scandinavian Airlines (SAS).

CityJet stały się jednym z naszych największych orędowników CRJ900 w Europie w krótkim czasie i jesteśmy zachwyceni, że nadal pokładają swoje zaufanie w Bombardier i jego produktach – powiedział Ryan DeBrusk, wiceprezes Bombardier Commercial Aircraft ds. sprzedaży w Europie, Rosji i krajach WNP.

Renomowane, nowoczesne CRJ900 oferują pasażerom wysoki komfort przy jednoczesnym zachowaniu efektywności kosztowej i elastyczności operacyjnej; ważnych czynnikach w naszym modelu biznesowym. Byliśmy bardzo zadowoleni z osiągów CRJ900, które okazały się być idealne i najbardziej efektywne do wypełnienia naszego kontraktu ze Scandinavian Airlines – dodał Pat Byrne, prezes CityJet.

CityJet powstały w 1993 w celu świadczenia usług lotniczych na trasie między Dublinem i Londynem City. Obecnie obsługują 10 tras z całej Europy do tego portu. W ich flocie znajduje się m. in. 8 CRJ900, dzierżawionych SAS. W br. dołączą do nich 4 kolejne odrzutowce tego typu.

W ramach nabycia aktywów duńskich regionalnych linii lotniczych Cimber (spółki zależnej SAS), CityJet przejmie ich flotę 11 CRJ900, które zostaną sprzedane w ciągu kilku następnych miesięcy. Samoloty te zostaną zastąpione przez 10 CRJ900, które zostały aktualnie zamówione, w l. 2017-2018 (FIA 2016: Pierwszy Suchoj Superjet dla Irlandii, 2016-07-12, CRJ dla CityJet, 2015-10-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.