Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bilans IMI Systems w 2016

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 30 stycznia 2017

Magazyn Israel Defense (nr 36, styczeń-luty 2017) ujawnił dobre wyniki zreorganizowanego państwowego koncernu zbrojeniowego Israel Military Industries Systems (IMI Systems) w 2016. Jest to przedsiębiorstwo, które ubiega się w Polsce o kontrakt w programie rakietowo-artyleryjskim Homar (Nowy PMT, 2016-10-19).

W maju 2016 IMI Systems działając razem ze spółką DRS Technologies zdobyła kontrakt na 273 szturmowe mosty towarzyszące (Joint Assault Bridges) o nośności 85 t na podwoziach czołgów M1A2 Abrams. Kontrakt opiewa na 400 mln USD, z możliwością rozszerzenia zamówienia w 2017 do 365 egzemplarzy. Niewykluczone, że izraelskie mosty na Abramsach zobaczymy już wkrótce na ćwiczeniach w Polsce. Będzie to pierwszy produkt IMI Systems w naszym kraju… / Zdjęcie: US Army

Początek 2017 IMI Systems rozpoczął z portfelem zamówień o wysokości 7,1 mld szekli (7,6 mld zł), przy czym obroty handlowe w 2016 szacowano na poziomie 2 mld szekli (nieco ponad 2 mld zł), zatrudniając 2100 osób. Według IMI Systems, w 2016 dokonano znacznego postępu technologicznego na następujących polach: precyzyjne pociski rakietowe, ochrona i osłona pojazdów opancerzonych, precyzyjne bomby lotnicze i mobilne mosty szturmowe. Nowością są systemy obrony przed wszelkiego rodzaju wiropłatami załogowymi i bezzałogowymi.

Avinoam Tzafir, jeden z szefów marketingu IMI Systems, w wypowiedzi dla izraelskich mediów podał, że jego korporacja jest szczególnie zadowolona z sukcesów z pociskami rakietowymi o zasięgu od 30 do 320 km, których dokładność trafienia wynosi do 10 m (Pociski Extra użyte bojowo, 2016-12-13). Jego zdaniem umożliwi to realizację mega-projektów dla wojsk izraelskich i dla zagranicznych klientów, które ocenia na setki milionów USD. Najbliższe plany na 2017 obejmują budowę i dostawę precyzyjnych systemów rakietowych odpalanych z mobilnych platform morskich do rażenia celów nawodnych, lądowych i latających.

Drugą lokomotywą technologiczną, wedle Tzafira, będą systemy aktywnej samoobrony wozów bojowych, rozwinięte z projektu Iron Fist, a zwłaszcza najnowszy – Iron Fist Light Configuration (IF-LC) dla lżejszych pojazdów. Tzafir przewiduje (o czym sygnalizowaliśmy już w RAPORT-wto 11/2016), iż system ten – produkowany w USA we współpracy z koncernem General Dynamics – stanie się standardowym orężem obrony zmodernizowanych bwp Bradley US Army. Tzafir ujawnił, że IMI Systems ma w kieszeni kontrakt na hybrydowy (pasywno-aktywny) system osłony wozów bojowych dla jednego z państw Wschodniej Azji (Ochrona pojazdów opancerzonych, 2016-07-08).

Znakomicie rozwija się sektor produkcji i eksportu amunicji strzeleckiej – tradycyjny filar IMI Systems. Za same zamówienia na ciągle chłonny cywilny rynek amerykański wytwórnia w Nazarecie zainkasuje 250 mln szekli (ok. 270 mln zł).

Kolejnym szlagierem eksportowym IMI Systems są precyzyjne 227-kg bomby lotnicze Mk 82. Przy czym za pomocą nowych technologii materiałów wybuchowych udało się wyprodukować nową głowicę bojową bomby, którą można także zastosować w innych rodzajach amunicji, o 5-krotnie podwyższonej efektywności działania, która nie powoduje zwiększenia szkód pobocznych. Innym sukcesem 2016 na rynku amerykańskim jest kontrakt na dostawę 273 szturmowych mostów towarzyszących na podwoziach czołgów Abrams. Produkcja tego urządzenia dla Amerykanów będzie kontynuowana w 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.