Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2017: H125 na Dachu Świata

Lotnictwo cywilne, 09 marca 2017

Grupa Ruo’er z ChRL zakupiła śmigłowce H125, które będą używane w Tybecie.

W 2005 śmigłowiec AS350 B3 (poprzednik H125) pobił rekord świata, wykonując lądowanie i start z Mount Everest / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Podczas wystawy Heli-Expo, Ruo’er General Aviation Development Group (Ruo’er Group), jedno z największych przedsiębiorstw lotniczych działających w sektorze lotnictwa ogólnego, dostarczająca wsparcia w zakresie usług lotniczych i kompleksowych usług lotniskowych w ChRL, podpisała list intencyjny z Airbus Helicopters, dotyczący nabycia 12 śmigłowców H125. Pierwsze zamówienie na 4 wiropłaty zostało już złożone.

H125 będą eksploatowane przez Lhasa Snow Eagle General Aviation Corporation (Snow Eagle GAC), spółkę joint venture grupy Ruo’er, z siedzibą w Lhasie. Snow Eagle będzie udostępniać śmigłowce do prowadzenia misji ratownictwa medycznego, humanitarnych, turystyki lotniczej i szkolenia nowych pilotów w Tybecie.

Ruo’er Group chce uzyskać status pełnozakresowego dostawcy usług w łańcuchu przemysłowym, w chińskim sektorze lotnictwa ogólnego. – Jestem pewny, że H125 jest w stanie zapewnić nam wsparcie dla naszych celów biznesowych, z jego doskonałymi osiągami, szczególnie na wysokim pułapie i w skrajnych warunkach. Ufam, że Airbus Helicopters umożliwi nam zrealizowanie ambitnego planu, w ramach którego chcemy prowadzić działania z wykorzystaniem floty śmigłowców na Dachu Świata, na średniej wysokości 4000 m, oferując wsparcie w postaci sprawdzonych produktów i usług – powiedział Yong Lyu, prezes Ruo’er.

W 2005 śmigłowiec AS350 B3 (poprzednik H125) pobił rekord świata, jeżeli chodzi o najwyżej wykonane lądowanie i start, które miały miejsce na Mount Everest, na wysokości 8850 m npm. Rekord ten do dziś pozostaje niepobity.

H125 używany najwyżej na świecie to moment przełomowy dla tego lekkiego, jednosilnikowego śmigłowca. Umowa ta prowadzi do dalszego rozwoju floty śmigłowców Airbus Helicopters Ecureuil na terytorium ChRL, w ramach której w ubiegłym roku latało 100 takich wiropłatów. Ponadto kontrakt wzmacnia także naszą wiodącą pozycję na chińskich rynkach: cywilnym i porządku publicznego – powiedziała Marie-Agnes Veve, dyrektor generalna Airbus Helicopters China.

H125 należy do rodziny śmigłowców Ecureuil. Blisko 6000 wiropłatów tego typu dostarczono do ponad 120 państw. Są one używane przez około 1800 operatorów (H125 dla Qinetiq, 2017-03-02). Łącznie wylatały już ponad 29 mln h. Obecnie w służbie na całym świecie pozostaje ok. 550 H125 (AS350 B3e).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.