Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze seryjne T-50 w 2018

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 23 marca 2017

Dowódca WWS FR, zastępca dowódcy WKS (Wozduszno-kosmiczeskich sił), gen. por. Andriej Judin poinformował podczas wystawy LIMA 2017 w Malezji, że dostawy seryjnych samolotów wielozadaniowych T-50 (PAK FA) rozpoczną się w 2018. Tak przewiduje nowy plan modernizacji sił zbrojnych na lata 2018-2025. Informacja gen. Judina oznacza zmianę w stosunku do dotychczas ujawnianych planów – dotąd przedstawiciele rosyjskiego  Ministerstwa Obrony deklarowali, że pierwsza partia seryjnych T-50 będzie liczyć 12 samolotów, a dostawy rozpoczną się w 2017.

Siódmy egzemplarz PAK FA do badań w locie – T-50-8. Żukowski pod Moskwą, marzec 2017 / Zdjęcie: vpk.name

Pierwotny plan Państwowego programu rozwoju uzbrojenia do 2020 (GPW-2020) przewidywał zakup 52 T-50 opracowywanych w ramach projektu PAK FA. Jednak w marcu 2015 wiceminister obrony Jurij Borisow poinformował, że liczba zamówionych na ten okres maszyn może zostać zmniejszona. Borisow mówił, że nowe samoloty będą dopracowywane, a w zamian będą nadal kupowane samoloty generacji 4++, pochodne Su-27.

Obecnie badane są prototypy PAK FA. 7 z nich uczestniczy w próbach w locie, a 3 testowane są na ziemi (Tankowanie w locie T-50 , 2017-01-23). Testy państwowe mają zakończyć się do końca br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.