Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ZEA kupiły Patrioty za 3,3 mld USD

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 20 grudnia 2008

Zjednoczone Emiraty Arabskie zamówiły warte 3,3 mld USD systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot. Dostawcą jest Raytheon.

Kontrakt (Patrioty dla ZEA i Kuwejtu) dotyczy zakupu systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot Config-3. To najnowsza odmiana z pociskami GEM-T i PAC-3. Zakup 288 pocisków PAC-3, produkowanych przez Lockheed Martina, będzie przedmiotem oddzielnego kontraktu. Pociski te niszczą cele z pomocą głowicy kinetycznej, a GEM-T, o zasięgu do 40 km, wyposażone są w głowice odłamkowe. ZEA kupiły ich 216. Kontrakt zawiera także szkolenie obsług i serwisowanie dostarczonego sprzętu. Nie podano terminów dostaw.

Patrioty mają zastąpić opracowane ponad 40 lat temu kompleksy HAWK, dostarczane ZEA przez Raytheona od 1987. ZEA są jedenastym krajem, który kupił Patrioty. Pozostałe to Arabia Saudyjska, Egipt, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Kuwejt, Niemcy i Tajwan. Korea Południowa kupiła używane Patrioty PAC-2 od Niemiec dla zastąpienia przestarzałych zestawów Nike Hercules.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.