Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZEA kupiły Patrioty za 3,3 mld USD

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 20 grudnia 2008

Zjednoczone Emiraty Arabskie zamówiły warte 3,3 mld USD systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot. Dostawcą jest Raytheon.

Kontrakt (Patrioty dla ZEA i Kuwejtu) dotyczy zakupu systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot Config-3. To najnowsza odmiana z pociskami GEM-T i PAC-3. Zakup 288 pocisków PAC-3, produkowanych przez Lockheed Martina, będzie przedmiotem oddzielnego kontraktu. Pociski te niszczą cele z pomocą głowicy kinetycznej, a GEM-T, o zasięgu do 40 km, wyposażone są w głowice odłamkowe. ZEA kupiły ich 216. Kontrakt zawiera także szkolenie obsług i serwisowanie dostarczonego sprzętu. Nie podano terminów dostaw.

Patrioty mają zastąpić opracowane ponad 40 lat temu kompleksy HAWK, dostarczane ZEA przez Raytheona od 1987. ZEA są jedenastym krajem, który kupił Patrioty. Pozostałe to Arabia Saudyjska, Egipt, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Kuwejt, Niemcy i Tajwan. Korea Południowa kupiła używane Patrioty PAC-2 od Niemiec dla zastąpienia przestarzałych zestawów Nike Hercules.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.