Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Integracja uzbrojenia F-22A

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2017

US Air Force zakończyły integrację pocisków AIM-9X I AIM-120D z samolotem wielozadaniowym F-22A.

Para F-22A z 411. eskadry US Air Force, które brały udział w próbach pocisków AIM-9X i AIM-120D / Zdjęcie: USAF

W bazie wojsk lotniczych USA Edwards w Kalifornii 18 kwietnia zakończyły się próby integracji kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze: bliskiego zasięgu AIM-9X sidewinder i średniego zasięgu AIM-120D AMRAAM z oprogramowaniem 3.2B, przeznaczonym dla samolotów wielozadaniowych F-22A Raptor. Ich ukoronowaniem było odpalenie pocisków w/w typów (bez głowic bojowych) do 8 celów latających BQM-167A, przeprowadzone na poligonie Utah w ciągu 3 dni.

Strzelania na poligonie Utah były podsumowaniem dwuletnich prac nad oprogramowaniem Increment 3.2B – powiedział ppłk Randel Gordon, dowódca 411. eskadry próbnej, zajmującej się testami. Oprogramowanie Increment 3.2B jest największą modernizacją możliwości F-22A od czasu zgłoszenia przez Raptory wstępnej zdolności bojowej w 2005.

Dzięki wprowadzeniu go do eksploatacji amerykańskie F-22A będą mogły zdobyć większą przewagę nad przeciwnikiem i zapewnić własnym i sojuszniczym siłom zbrojnym przewagę w powietrzu, a także będą lepiej przystosowane do lokalizacji celów naziemnych podczas zadań uderzeniowych. Obecnie USAF mają na stanie 186 Raptorów, z czego 120 w jednostkach bojowych (Pszczoły uziemiły F-22, 2016-08-13, Pierwsza eskadra F-22 z AIM-9X , 2016-03-08, AIM-120D gotowy do służby, 2015-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.