Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rotacja załogi Kondora

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 stycznia 2009

Do Polski powróciła, po 3 miesiącach, załoga pierwszej zmiany okrętu podwodnego ORP Kondor, który bierze udział w natowskiej operacji Active Endeavour na Morzu Śródziemnym.


Powitanie załogi ORP Kondor / Zdjęcie: MW RP

Sojusznicze okręty (wraz z jednostkami państw europejskich i afrykańskich, spoza NATO) monitorują bezpieczeństwo żeglugi na głównych szlakach komunikacyjnych Morza Śródziemnego i akwenach przyległych. W Active Endeavour brały udział do tej pory dwie polskie jednostki: ORP Kazimierz Pułaski i ORP Bielik.

Kolejny nasz okręt rozpoczął służbę w październiku (zobacz: Kondor wypłynął). Od tego czasu OP przepłynął ponad 12 tys. km, w tym 8,3 tys. km w zanurzeniu. Marynarze zweryfikowali 1200 jednostek pływających. Nadzór ruchu morskiego ma na celu wykrywanie nieprawidłowości, związanych z aktami terroryzmu, przemytem lub nielegalną migracją.

Nowa zmiana, identycznie jak pierwsza, liczy 25 osób załogi i 2 oficerów łącznikowych. Żołnierze wrócą do Polski w marcu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra