Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec produkcji Ka-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 stycznia 2009

AAK Progress w Arseniewie zakończyła produkcję śmigłowców bojowych Ka-50. Nie ma na nie zamówień.

Dyrektor generalny przedsiębiorstwa Jurij Denysenko poinformował, że obecnie w zakładach znajdują się 2 Ka-50, które przeszły już badania. W br. zostaną one przekazane Ministerstwu Obrony. Nowych zamówień na jednomiejscowe Ka-50 Cziornaja Akuła nie ma. Teraz produkowane będą jedynie dwumiejscowe Ka-52 Alligator.

W 2008 AAK Progress wyprodukowała 3 śmigłowce Ka-50. Jeden z nich został przekazany do 344. ośrodka szkolenia bojowego załóg lotnictwa armijnego.

Produkcja seryjna Ka-52 na niewielką skalę rozpoczęła się w październiku 2008. Wytwórnia wykorzystuje w niej technologie opracowane dla Ka-50. Wykorzystywane są też wyprodukowane już części. Pierwotnie planowano bowiem zbudowanie w 2007 i 2008 serii 9 Ka-50.

Według optymistycznych planów, do 2012 na podstawie zamówień rosyjskiego ministerstwa obrony ma powstać do 30 Ka-52. Obecne zamówienie mówi o 12 śmigłowcach tego typu.


Drukuj Góra