Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Albion gotowy do wyjścia w morze

Marynarka wojenna, 16 czerwca 2017

Zakończono zasadniczy etap przeglądu remontowego, połączonego z wydłużeniem trwałości użytkowej okrętu desantowego HMS Albion. Wkrótce jednostka rozpocznie testy morskie.

Przeprowadzony remont i modernizacja HMS Albion umożliwią eksploatację okrętu aż do l. 2030. / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W najbliższych dniach HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju opuści brytyjski okręt desantowy HMS Albion (L14), typu Albion. Jednostka rozpocznie serię testów morskich, które będą prowadzone m.in. nieopodal południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Próby pozwolą ocenić pracę wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń obserwacyjnych, elementów układu napędowego, zestawów łączności i modułów nawigacji, które zostały naprawione lub wymienione na nowe podczas trwającego 2 lata przeglądu remontowego, połączonego z wydłużeniem trwałości użytkowej okrętu (Drugi etap modernizacji HMS Albion, 2016-03-11).

W 2015 w Devonport rozpoczęto prace remontowe i modernizacyjne na HMS Albion. Objęły one m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki okrętu, a także naprawę lub wymianę niesprawnych i przestarzałych elementów wyposażenia. Jednostka otrzymała m.in. nowy system zarządzania walką i unowocześnioną instalację przeciwpożarową, a także trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997. Ogółem przedsięwzięcie zakładało dokonanie ponad 100 zmian w konstrukcji i wyposażeniu HMS Albion (Modernizacja HMS Albion, 2015-06-08).

HMS Albion przyjęto do służby 19 czerwca 2003. Okręt stacjonuje w HMNB Devonport. W 2011 jednostka wspierała działania bojowe prowadzone w Libii podczas walk sił reżimu Mu'ammara al-Kaddafiego z rebeliantami. W ostatnich latach desantowiec utrzymywany był w rezerwie. Wycofanie HMS Albion z czynnej służby wymusiły cięcia wydatków obronnych Wielkiej Brytanii, wprowadzone po publikacji Strategicznego Przeglądu Obrony i Bezpieczeństwa w 2010. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.