Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kratos prezentuje nowe bbsl

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 czerwca 2017

Amerykańskie przedsiębiorstwo Kratos Defense and Security Solutions ujawniło projekty dwóch nowych bojowych bezzałogowych statków latających.

Valkyrie ma ok. 10 m długości i dysponuje zasięgiem ponad 5550 km

Według zapowiedzi Kratos Defense and Security Solutions, już w przyszłym tygodniu odbędzie się światowa premiera dwóch nowych bezzałogowych bojowych statków latających, opracowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwo. Jej miejscem będzie paryski salon lotniczy.

XQ-222 Valkyrie i UTAP-22 Mako mają być bbsl nowej generacji, o własnościach stealth i osiągach porównywalnych ze współczesnymi wielozadaniowymi samolotami bojowymi, którym mają zapewniać osłonę przed działaniem środków obrony powietrznej przeciwnika. W dodatku nowe bezzałogowce mają być zdolne do przenoszenia uzbrojenia i powracać do bazy po wykonaniu zadania. Ich koszt jednostkowy szacowany jest na 2-3 mln USD (7,6 – 11,3 mln zł).

Mako ma być zdolny do operowania z samolotami załogowymi lub samodzielnie / Rysunki: Kratos Defense and Security Solutions

Opracowywany od 2016 XQ-222 ma zostać oblatany wiosną 2018. Natomiast próby w locie UTAP-22 już się rozpoczęły. Latem rozpocznie się kolejny etap testów Mako wyposażonego w czujniki, polegający na współdziałaniu z samolotami załogowymi.

Jeżeli wyślemy do akcji kilkadziesiąt bbsl tego rodzaju razem z F-22, F-35, czy samolotami rozpoznawczymi, będziemy zdolni do patrolowania większego wycinka przestrzeni mniejszym kosztem. W wielu przypadkach nie mamy wystarczająco dużo samolotów bojowych, a w przyszłości ich floty będą coraz mniejsze. Dzięki nowym bbsl możemy znacznie polepszyć swoje zdolności, a dzięki niskim kosztom można wysyłać je do działania także samodzielnie – mówi Bill Baron, kierownik projektu Air Force Research Labs (Pierwszy F-35A zmontowany w Japonii, 2017-06-06, Integracja uzbrojenia F-22A, 2017-05-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra