Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowenia kupuje Protectora

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 stycznia 2009

Fińska Partia podpisała z norweskim Kongsbergiem umową o dostawie zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu) Protector M151. Będą one stanowić uzbrojenie słoweńskich transporterów AMV.

Wybór Protectorów dla słoweńskich transporterów, oznacza dla Patrii zmniejszenie problemów technicznych, związanych z integracją uzbrojenia. W M151 zostały już wyposażone, przedstawione na zdjęciu, AMV fińskich wojsk lądowych / Zdjęcie: Patria

Według pierwotnych założeń, słoweńskie transportery opancerzone miały być uzbrojone w zsmu ORCWS izraelskiego Elbitu. Przedsiębiorstwo to miało również opracować bezzałogową wieżę dla 30-mm armaty. Okazało się jednak, że ORCWS działał wadliwie przy bardzo niskich temperaturach (zobacz: Słoweńcy rezygnują z Elbitu). Odpowiedzialna za dostawy systemów wieżowych słoweńska spółka Rotis, wystąpiła więc we wrześniu 2008 do ministerstwa obrony, z prośbą o zgodę na wykorzystanie sprawdzonych zestawów Protector M151.

Finalizowanie porozumienia trwało parę miesięcy. Ostatecznie stosowną umowę podpisała dzisiaj fińska Patria. Wartość umowy to 100 mln NOK, czyli ok. 42 mln zł. W zestawy Protector będzie wyposażona większość ze 135 pojazdów zamówionych przez Lublanę.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.