Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto ćwiczenia Malabar 2017

Marynarka wojenna, 07 lipca 2017

Dziś na Oceanie Indyjskim rozpoczęto wielonarodowe ćwiczenia morskie Malabar 2017.

Ćwiczenia Malabar 2017 potrwają do 17 lipca / Zdjęcie: USN

W ćwiczeniach udział wezmą okręty US Navy, marynarki wojennej Indii (Przygotowania do Ausindex 2017, 2017-06-13) i Japońskich Morskich Sił Samoobrony. Amerykańską flotę reprezentują elementy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 11, w skladzie której działa atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz (Nowa misja USS Nimitz, 2017-06-05), a także krążownik rakietowy USS Princeton (CG 59), typu Ticonderega i niszczyciele USS Kidd (DDG 100), USS Shoup (DDG 86) i USS Howard (DDG 83), typu Arleigh Burke. Zespół uzupełnia atomowy okręt podwodny typu Los Angeles i morski samolot patrolowy P-8A Poseidon (Zlecenie na kolejne P-8A, 2017-04-06).

Tegoroczna edycja ćwiczeń Malabar zostanie przeprowadzona w dwóch etapach, lądowym i morskim. W pierwszej części, która będzie realizowana w miejscowości Ćennaj na wschodnim wybrzeżu Indii, oficerowie i marynarze flot państw uczestniczących w manewrach przeprowadzą działań związanych m.in. z wypracowaniem zasad współpracy na morzu, przygotowania okrętów do wyjścia z portów i sformowania wielonarodowych zespołów zadaniowych oraz ustaleniem planów działania w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych.

W następnym etapie uczestnicy przełożą wypracowane wcześniej ustalenia na praktykę. Na wodach Zatoki Bengalskiej prowadzone będą działania operacyjne, związane m.in. z wykrywaniem, lokalizacją i nautralizacją nieprzyjacielskich okrętów nawodnych i jednostek podwodnych, zapewnieniem obrony powietrznej zespołowi zadaniowemu oraz realizacją zadań na asymetrycznym polu walki. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra