Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozpoczęto ćwiczenia Malabar 2017

Marynarka wojenna, 07 lipca 2017

Dziś na Oceanie Indyjskim rozpoczęto wielonarodowe ćwiczenia morskie Malabar 2017.

Ćwiczenia Malabar 2017 potrwają do 17 lipca / Zdjęcie: USN

W ćwiczeniach udział wezmą okręty US Navy, marynarki wojennej Indii (Przygotowania do Ausindex 2017, 2017-06-13) i Japońskich Morskich Sił Samoobrony. Amerykańską flotę reprezentują elementy lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 11, w skladzie której działa atomowy lotniskowiec USS Nimitz (CVN 68), typu Nimitz (Nowa misja USS Nimitz, 2017-06-05), a także krążownik rakietowy USS Princeton (CG 59), typu Ticonderega i niszczyciele USS Kidd (DDG 100), USS Shoup (DDG 86) i USS Howard (DDG 83), typu Arleigh Burke. Zespół uzupełnia atomowy okręt podwodny typu Los Angeles i morski samolot patrolowy P-8A Poseidon (Zlecenie na kolejne P-8A, 2017-04-06).

Tegoroczna edycja ćwiczeń Malabar zostanie przeprowadzona w dwóch etapach, lądowym i morskim. W pierwszej części, która będzie realizowana w miejscowości Ćennaj na wschodnim wybrzeżu Indii, oficerowie i marynarze flot państw uczestniczących w manewrach przeprowadzą działań związanych m.in. z wypracowaniem zasad współpracy na morzu, przygotowania okrętów do wyjścia z portów i sformowania wielonarodowych zespołów zadaniowych oraz ustaleniem planów działania w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych.

W następnym etapie uczestnicy przełożą wypracowane wcześniej ustalenia na praktykę. Na wodach Zatoki Bengalskiej prowadzone będą działania operacyjne, związane m.in. z wykrywaniem, lokalizacją i nautralizacją nieprzyjacielskich okrętów nawodnych i jednostek podwodnych, zapewnieniem obrony powietrznej zespołowi zadaniowemu oraz realizacją zadań na asymetrycznym polu walki. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.