Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie WWS odkupiły MiGi-29SMT odrzucone przez Algierię

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2009

Rosyjskie WWS kupiły 28 myśliwców MiG-29SMT, z których odbioru zrezygnowała Algieria. Wkrótce ma zostać podpisana umowa o odkupieniu 6 MiG-29UB.

Kontrakt dotyczący sprzedaży 34 MiG-29SMT/UB został podpisany w 2006. Według nieoficjalnych informacji, jego wartość wynosiła 1,286 mld USD. Dostawa miała być zrealizowana w systemie trade-in - za nowe samoloty Algieria miała zwrócić używane MiGi-29 starszych wersji. Po otrzymaniu 15 samolotów Algieria przerwała realizację kontraktu. Jej zdaniem, w samolotach stwierdzono bowiem zbyt wiele usterek. MiGi wróciły do Rosji.

Straty poniesione przez RSK MiG wskutek zerwania kontraktu oszacowano na 320 mln USD. Największe problemy dotknęły zakłady NAZ Sokoł z Niżniewo Nowgorodu, gdzie wyprodukowano zwrócone MiGi-29. Pod koniec 2008 wytwórnia zwróciła się do rządu federalnego o pomoc finansową w wysokości 5 mld rubli. W 2007 wartość sprzedaży NAZ Sokoł wyniosła 3,46 mld rubli, a strata netto 14,24 mln rubli. Na koniec września zadłużenie krótkoterminowe spółki wyniosło 8,99 mld rubli, a długoterminowe 1,71 mld rubli.

W połowie 2008 pojawiła się informacja, że zwrócone przez Algierię samoloty zostaną odkupione przez rosyjskie ministerstwo obrony za 23 mld rubli. Na tyle też jest szacowana obecna transakcja.

11 stycznia OOO MiG-Finans - spółka-córka FGUP RSK MiG - ogłosiła wykup obligacji w ramach oferty, której ważność upłynęła miesiąc wcześniej. Obligacje drugiej serii były nominalnie warte 2,944 mld rubli. Na ich wykupienie potrzeba jednak mniej środków, bo część inwestorów pozbyła się obligacji na rynku wtórnym. Pieniądze na zrealizowanie transakcji MiG-Finans uzyskała z budżetu federalnego dzięki odkupieniu feralnych MiGów-29.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.