Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono Saxon Warrior 17

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 sierpnia 2017

Amerykańskie i brytyjskie siły morskie zakończyły udział w tegorocznej edycji ćwiczeń Saxon Warrior.

Celem tegorocznej edycji Saxon Warrior 17 było wypracowanie i udoskonalenie metod współpracy okrętów flot sojuszniczych podczas działań operacyjnych na morzu. W ćwiczeniach uczestniczyły m.in. brytyjskie jednostki, które w przyszłości stanowić będą część lotniskowcowych grup bojowych tworzonych wokół lotniskowców typu Queen Elizabeth / Zdjęcie: USN

Przez dziesięć dni sierpnia okręty USA i Wielkiej Brytanii, wspierane przez wydzielone siły morskie z Niemiec, Norwegii, Szwecji, uczestniczyły w wielonarodowych ćwiczeniach Saxon Warrior 17. Manewry przeprowadzono nieopodal północnych wybrzeży Szkocji.

W ćwiczeniach uczestniczyło piętnaście okrętów z pięciu państw, w tym amerykański atomowy lotniskowiec USS George H.W. Bush (CVN 77), typu Nimitz, krążownik rakietowy USS Philippine Sea (CG 58), typu Ticonderoga i niszczyciel USS Donald Cook (DDG 75), typu Arleigh Burke (USS Donald Cook wraca do Roty, 2017-04-05). Wspierało je ponad 100 statków powietrznych i ok. 9 tys. żołnierzy. Scenariusz opracowano w taki sposób, aby prowadzone w jego ramach działania umożliwiły wyprowacowanie i udoskonalenie metod współpracy sojuszników w środowisku bojowym.

Podczas ćwiczeń doszło do spotkania gruby bojowej stworzonej wokół USS George H.W. Bush z nowym brytyjskim lotniskowcem HMS Queen Elizabeth (R08, USS George HW Bush na drodze QE, 2017-08-09). Okręt jest w drodze do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii (HMS Queen Elizabeth w drodze do Portsmouth, 2017-08-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.