Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

15-letnia umowa Airbus Helicopters i IAR

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 25 sierpnia 2017

Airbus Helicopters i rumuńskie przedsiębiorstwo IAR, zdecydowały się przedłużyć współpracę dotyczącą śmigłowców wielozadaniowych H215M. Ogłoszenie porozumienia miało miejsce podczas oficjalnej wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Bukareszcie i w obecności prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa.

Airbus Helicopters jest obecny w Rumunii od ponad 15 lat. W ub. r. w Braszowie otwarto zakłady, w których będą produkowane śmigłowce H215 / Zdjęcie: Anthony Pecchi, Airbus Helicopters

Umowa, początkowo zawarta na 5 lat, została przedłużona do 15 lat, co podkreśla zobowiązanie Airbus Helicopters i IAR do wspólnego udziału w modernizacji floty śmigłowców wielozadaniowych rumuńskich sił zbrojnych. Zgodnie z umową, IAR będzie odgrywać rolę głównego wykonawcy wszystkich przyszłych zamówień na H215M, które mogą zostać złożone przez rumuńskie Ministerstwo Obrony. Obejmuje to również współpracę między Airbus Helicopters i IAR w zakresie produkcji, montażu, wyposażania zgodnie z wymaganiami nabywcy, wsparcia i obsługi śmigłowców H215M przeznaczonych dla sił zbrojnych w Rumunii i ich eksportu, jeśli pojawią się takie możliwości (Umowa IAR i Airbus Helicopters , 2017-04-14).

Jesteśmy dumni, że przedłużyliśmy tę umowę, będącą efektem długotrwałego zaufania pomiędzy IAR a Airbus Helicopters. IAR zbudowało w ciągu ostatnich dziesięcioleci ponad 360 śmigłowców na licencji Airbus Helicopters, co pozwala nam wierzyć w przyszły sukces H215M – powiedział dyrektor generalny IAR Neculai Banea.

15-letnia umowa stawia IAR i Airbus Helicopters w najlepszej sytuacji, aby sprostać przyszłym potrzebom rumuńskich sił zbrojnych, które zamierzają odnowić swoją flotę średnich i ciężkich śmigłowców wielozadaniowych. […] Dzisiaj Airbus tworzy już ponad 5000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Rumunii, za pośrednictwem działów: śmigłowcowego, obronnego i kosmicznego oraz samolotów pasażerskich z Premium Aerotech, a także partnerów przemysłowych, takich jak Aerostar, Turbomecanica, Aeroteh, czy Aerofina, co czyni z niego największego inwestora w przemyśle lotniczym w tym kraju – dodał wiceprezes Airbus Helicopters Olivier Michalon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.