Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UTC kupuje Rockwell Collinsa

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, 12 września 2017

Rockwell Collins potwierdził pojawiające od wielu lat (UTC chce kupić Goodricha, 2011-09-17) pogłoski o przejęciu go przez koncern United Technologies Corp. (UTC). Pełna wartość transakcji ma wynieść 30 mld USD, w tym 7 mld USD na pokrycie zadłużenia Rockwell Collinsa. Każdy z akcjonariuszy Rockwell Collins ma otrzymać za akcję 93,33 USD w gotówce i 46,67 USD w akcjach UTC – łącznie 140 USD, czyli ponad 7% więcej niż obecny kurs Rockwell Collins. Po ogłoszeniu informacji o przejęciu wartość akcji UTC spadła o 6%.

Ilustracja: UTC

Rockwell Collins ma zostać włączony do oddziału UTC Aerospace Systems. Po połączeniu ma on otrzymać nazwę Collins Aerospace Systems. Będzie dostarczać urządzenia i usługi zarówno wojsku, jak i odbiorcom cywilnym. Według UTC, dzięki fuzji koncern uzyska roczne oszczędności przekraczające 500 mln USD.

UTC zatrudnia obecnie ponad 200 tysięcy pracowników. Koncern, z siedzibą w Farmington, ma m.in. oddział zajmujący się produkcją wind – Otis, Pratt & Whitney – producenta silników lotniczych, i Carrier – dostawcę urządzeń klimatyzacyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.