Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UTC chce kupić Goodricha

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 września 2011

Konglomerat przemysłowy United Technologies Corporation prowadzi zaawansowane rozmowy o zakupie koncernu Goodrich. Transakcja może być warta 14-15 mld USD.

Telewizja CNBC poinformowała w piątek, że konglomerat przemysłowy United Technologies Corporation (UTC) prowadzi zaawansowane rozmowy o zakupie koncernu Goodrich. W czasie negocjacji akcje Goodricha wyceniono na 110-125 USD za szt. W piątek rano ich rynkowa wartość wynosiła ok. 93 USD. Po podaniu informacji o możliwym przejęciu cena akcji skoczyła o 20%, do ponad 111 USD.

Ujawniona wycena negocjacyjna akcji oznacza, że transakcja zakupu Goodricha przez UTC może być warta nawet 15,6 mld USD. Według raportu za pierwsze półrocze, konglomerat 30 lipca dysponował 5,4 mld USD w gotówce. W 2010 przychody UTC wyniosły 54,3 mld USD, a zysk 4,4 mld USD (Spadki zbrojeniówki USA na liście Fortune, 2011-05-29). Wartość sprzedaży Goodricha sięgnęła 7 mld USD, a zysk netto 0,6 mld USD.

Goodrich to duży producent komponentów lotniczych, w tym podwozi i systemów sterowania zespołami napędowymi. UTC to właściciel spółek różnych branż, w tym producenta silników lotniczych Pratt & Whitney, śmigłowców - Sikorsky, wyposażenia lotniczego - Hamilton Sundstrand (to z nim będzie musiał zapewne zostać skonsolidowany Goodrich, na ilustracji nowy Customer Response Center w Windsor Locks), wind - Otis i urządzeń klimatyzacyjnych - Carrier. Oba przedsiębiorstwa są właścicielami wielu spółek w Polsce (Karmienie nowotworu, 2009-02-05).

O możliwości przejęcia Goodricha przez UTC analitycy spekulują od co najmniej dekady. 10-20 lat temu szybko rósł udział produkcji lotniczej w przychodach Goodricha. Jeszcze w 1986 było to jedynie 10% (większość przychodów przynosiła wówczas branża chemiczna), a w 2001 już 85%.

Nieoficjalnie media donoszą o możliwości przejęcia przez UTC także koncernu Rockwell Collins.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.