Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2017: BAE Systems o Global Combat Ship

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 września 2017

Przedstawiciele BAE Systems poinformowali w Londynie o postępach w budowie nowoczesnych fregat rakietowych typu Glasgow dla Royal Navy i planach eksportu okrętów za granicę.

Royal Navy pozyska osiem fregat rakietowych typu Glasgow. Nowy typoszereg otrzymał nazwę od imienia pierwszego z okrętów, przyszłego HMS Glasgow. Kolejne jednostki będą nazywane od pozostałych dużych miast Wielkiej Brytanii / Zdjęcie: Michał Jarocki

Najważniejszym przedsięwzięciem związanym z realizacją programu Global Combat Ship, który zakłada dostawę Royal Navy ośmiu nowoczesnych fregat rakietowych typu Glasgow, jest obecnie budowa pierwszego z okrętów, przyszłego HMS Glasgow. Cięcie blach pod jednostkę rozpoczęto pod koniec lipca (Rozpoczęcie budowy HMS Glasgow, 2017-07-20). Przedstawiciel BAE Systems poinformował, że konstrukcja fregaty powinna zająć cztery lata.

Drugi okręt powinien trafić do Royal Navy w dwa lata od rozpoczęcia budowy, a następne - w odstępach kilkunastomiesięcznych. Co ciekawe dotąd brytyjski koncern otrzymał zlecenie na dostawę pierwszej transzy trzech okrętów. Pozostałe mają być zamawiane co kilka lat, tak aby w ich konstrukcji uwzględnić pojawiające się na rynku nowe rozwiązania techniczne, w tym bardziej wydajne elementy układu napędowego, urządzenia obserwacyjne lub systemy uzbrojenia.

Przedstawiciel BAE Systems poinformował jednocześnie, że fregaty proj. GCS mają szansę stać się jednym z hitów eksportowych przedsiębiorstwa na rynku zagranicznym. W tym celu okręty oferowane są m.in. Australii, która w ramach programu SEA 5000 zamierza pozyskać dziewięć jednostek tej klasy (BAE Systems składa ofertę Australii, 2017-08-10). Jak wiadomo okręty te będą również oferowane marynarce wojennej Kanady, która przymierza się do pozyskania nowych fregat rakietowych w miejsce obecnie eksploatowanych i modernizowanych w ostatnich latach Halifaxów (Ofensywa BAE Systems Canada, 2016-11-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.