Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Łączone loty easyJet na dalekich trasach

Lotnictwo cywilne, 15 września 2017

easyJet ogłosił nawiązanie współpracy z liniami Norwegian i WestJet w zakresie sprzedaży łączonych rejsów dalekodystansowych z przesiadką na lotnisku Londynu-Gatwick, dostępnych w ramach oferty Worldwide by easyJet.

Linie easyJet jako pierwszy europejski przewoźnik niskokosztowy ogłosiły nawiązanie współpracy z liniami Norwegian i WestJet w zakresie sprzedaży łączonych rejsów dalekodystansowych przez lotnisko Londyn-Gatwick do obu Ameryk i na Daleki Wschód / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Umożliwia ona kupno na stronie linii easyJet biletu z przesiadką w Londynie-Gatwick zarówno na loty tego przewoźnika, jak i na rejsy dalekodystansowe obsługiwane z tego portu lotniczego przez kanadyjskie linie WestJet i norweskie Norwegian (WestJet zamawiają Dreamlinery, 2017-05-02, Pierwsze Boeingi 737 MAX 8 dla Norwegian, 2017-07-03).

Dzięki temu pasażerowie easyJet, z przesiadką na lotnisku Londyn-Gatwick, będą mogli dolecieć liniami WestJet na 6 lotnisk w Kanadzie, a liniami Norwegian m.in. do Singapuru, Buenos Aires i do 11 miast w Stanach Zjednoczonych, przy czym nie będą możliwe przesiadki na europejskie trasy obsługiwane przez tego przewoźnika z Londynu-Gatwick.

Jest to pierwsza tego typu umowa zawarta przez europejskiego niskokosztowego przewoźnika, obejmująca loty na inne kontynenty, która działa na podobnych zasadach jak w przypadku lotów łączonych oferowanych przez tradycyjne linie lotnicze.

– Około 70 mln pasażerów podróżujących co roku przez porty lotnicze, do których lata nasza linia przesiada się na inne, najczęściej dalekodystansowe, loty. To właśnie do nich skierowana jest oferta Worldwide by easyJetpowiedziała dyrektor generalny easyJet Carolyn McCall. Według szacunków przewoźnika do chwili obecnej około 200 tys. pasażerów easyJet rocznie przesiadało się na własną rękę na lotnisku Londyn-Gatwick na inne rejsy tego przewoźnika.

W przypadku kupna biletu z przesiadką w ramach oferty Worldwide by easyJet pasażerowie będą mieli gwarantowany transfer lub zmianę rezerwacji w razie opóźnienia wraz z odpowiednimi świadczeniami (np. nocleg, jeśli kolejny lot jest możliwy dopiero następnego dnia) i automatyczny transfer bagażu.

Minimalny czas przesiadki został ustalony aż na 2,5 h, co daje przewoźnikowi duży margines bezpieczeństwa, a pasażerom komfort pewnej rezerwy czasowej w razie niewielkich opóźnień. Linia zadeklarowała jednak, że w razie większych opóźnień nie będzie wstrzymywać swoich rejsów w oczekiwaniu na pasażerów z opóźnionych lotów łączonych.

easyJet planują włączenie do oferty Worldwide by easyJet kolejnych lotnisk, w tym w Mediolanie-Malpensie, Genewie, Amsterdamie, Paryżu-Charles de Gaulle i Barcelonie oraz innych przewoźników, zwłaszcza z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, z którymi rozmowy według deklaracji linii są już bardzo zaawansowane. Od przyszłego miesiąca easyJet rozpoczną też na swojej stronie internetowej sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy obsługiwane przez linię Loganair, która oferuje siatkę połączeń uzupełniającą ofertę easyJet (easyJet poleci z Lublina do Mediolanu, 2017-07-11).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.