Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy zsmu Rafaela

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 września 2017

Izraelski Rafael ujawnił nowy zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Samson Dual M230LF.

Samochód terenowy Oshkosh L-ATV wyposażony w zsmu Samson Dual M230LF i system obrony aktywnej Trophy LV / Zdjęcie: Rafael

Izraelskie przedsiębiorstwo Rafale ujawniło zdjęcia nowego zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia o nazwie Samson Dual M230LF. Jest on oferowany US Army i US Marine Corps do działań o małej intensywności – zwalczania nieprzyjacielskich wozów opancerzonych i piechoty. Nowy zsmu opracowano na bazie doświadczeń z eksploatacji rodziny Samson. Dotychczas Rafael dostarczył ponad 5400 zsmu tej rodziny do ponad 25 krajów.

Samson Dual M230LF jest uzbrojony w 30-mm działko M230LF i sprzężony z nim 7,62-mm km. Zsmu jest zamontowany na stabilizowanej giroskopowo w 2 osiach platformie, co w połączeniu z doskonałymi algorytmami układów kierowania ogniem 3. generacji I automatycznego śledzenia celu zapewnia dużą celność podczas strzelania w ruchu.

Dodatkową zaletą Samsona Dual M230LF w porównaniu ze starszymi zsmu jest możliwość zamontowania opancerzenia (poziom STANAG od 1 do 4, zależnie od potrzeb użytkownika) i osłonięcie pancerzem magazynków z amunicją.

Zsmu Samson Dual M230LF zostanie oficjalnie zaprezentowany światu podczas tegorocznej wystawy AUSA, która odbędzie się w Waszyngtonie, w dn. 9-11 października, stanowiąc jeden z elementów wyposażenia samochodu terenowego L-ATV (Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle) 4x4. Wóz ten będzie wyposażony także w system obrony aktywnej Trophy LV, który opracowano w celu ochrony lekkich pojazdów przed ostrzałem z granatników przeciwpancernych. System składa się z radaru, który wykrywa nadlatujący granat i zestawu czujników optoelektronicznych tworzących wokół wozu swoistą kurtynę, której przekroczenie inicjuje odpalenie ładunków wybuchowych zabudowanych wzdłuż górnej krawędzi kadłuba (Wielka Brytania zamawia JLTV, 2017-07-11, Zamówienie na kolejne JLTV, 2016-12-30, Trophy-LV na M-ATV, 2015-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.