Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dodatkowe AMV dla Chorwacji

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 stycznia 2009

Ministerstwo obrony Chorwacji poinformowało oficjalnie fińską Patrię o rozszerzeniu zamówienia na transportery opancerzone AMV 8x8 o kolejne 42 pojazdy.

AMV 8x8 z modułem uzbrojenia ORCWS 30, izraelskiego Elbitu. Jednak po rezygnacji sąsiedniej Słowenii z jego produktu (tyle, że kalibru 12,7 mm) - który źle spisywał się w niskich temperaturach - szanse na wybór izraelskiego uzbrojenia przez Chorwację bardzo zmalały. Do tej pory Chorwaci nie potwierdzili jednak, który z producentów dostarczy kolejno: zsmu z wkm-em kalibru 12,7 mm, wieże z działkiem automatycznym kalibru 30 mm i 120-milimetrowe moździerze / Zdjęcie: Patria

Podstawową umowę, na 84 wozy, zawarto między ministerstwem obrony a miejscową Đuro Đaković Specijalna Vozila (DDSV), w październiku 2007 (zobacz: Chorwacja zamawia 84 AMV 8x8). Niemal dokładnie rok później rząd republiki zdecydował o rozszerzeniu zamówienia o kolejne 42 transportery (zobacz: Chorwacja kupuje dodatkowe AMV).

W czwartek zarząd fińskiej Patrii otrzymał oficjalne potwierdzenie chorwackiego ministerstwa obrony o zwiększeniu zamówienia do 126 wozów. Finowie będą dostarczać podzespoły dla DDSV, która powinna przekazać wojsku pojazdy z drugiej partii produkcyjnej w latach 2012-2015.

Zwiększyło to wartość umowy do 180 mln Euro. Systemy uzbrojenia zostaną wyłonione w odrębnych postępowaniach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.