Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby H145M z HForce

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 09 listopada 2017

W bazie Pápa na Węgrzech Airbus Helicopters przeprowadził próbne strzelania w ramach rozwoju systemu uzbrojenia HForce dla śmigłowca H145M.

H145M wyposażony w elementy systemu HForce / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Podczas testów badano 12,7-mm km FN Herstal HMP 400, 20-mm działko Nexter NC-621, 70-mm niekierowane pociski rakietowe FZ-231 i monokularowy nahełmowy wskaźnik celowniczy Thales Scorpion dla pilota, a także głowicę optoelektroniczną Wescam MX-15, za pośrednictwem której operator uzbrojenia, zasiadający na lewym fotelu w kabinie załogi, może prowadzić ogień. Wszystkie zaplanowane i wymagane testy zostały przeprowadzone zgodnie z harmonogramem (Pierwszy lot H145M z HForce, 2017-09-11).

To kamień milowy na drodze kwalifikacji HForce dla H145M, która jest planowana na koniec 2018. Pozytywne wyniki pierwszych próbnych strzelań są efektem bardzo dobrej i profesjonalnej współpracy wszystkich zaangażowanych stron, w szczególności węgierskiego Ministerstwa Obrony – powiedział szef programu H145 Axel Humpert.

HForce to zintegrowany system uzbrojenia, który można zainstalować śmigłowcach Airbus H125M, H145M i H225M. Kolejnymi badaniami przed kwalifikacją HForce dla H145M będą próby pocisków kierowanych laserowo w Szwecji, które odbędą się przed końcem roku, a także dodatkowe ostre strzelania latem 2018.

H145M to wojskowa wersja H145, którego pierwszy egzemplarz dostarczono w 2014. Dotychczas flota H145 na całym świecie wylatała ponad 80 tys. h. H145M wyposażony w HForce może służyć do misji bojowych (wsparcia ogniowego, uderzeń, przechwytywania celów powietrznych, obrony i eskorty) i antyterrorystycznych, wykonywać misje wywiadowcze, obserwacyjne, rozpoznawcze i wskazywania celów (ISTAR) oraz transportować żołnierzy sił specjalnych, odzyskiwać personel i prowadzić ewakuację rannych.

Użytkownikami H145M są: Kommando Spezialkräfte – jednostka specjalna wojsk lądowych Niemiec, która w czerwcu odebrała swój 15. śmigłowiec H145M LUH SOF (ostatni z zamówionych, Ostatni H145M dla KSK, 2017-06-26) i Kongthap Ruea (królewska marynarka wojenna Tajlandii, Dwa pierwsze H145M dla Tajlandii , 2016-04-30). Pierwszym nabywcą H145M z HForce są siły zbrojne Serbii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.