Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

14. ATLC zakończone

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 listopada 2017

Centrum walki powietrznej zlokalizowane w bazie wojsk lotniczych Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Al Dhafra zorganizowało 14. edycję ćwiczeń Advanced Tactical Leadership Course.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników tegorocznego ATLC na tle eksploatowanych przez nich samolotów / Zdjęcie: MO Francji

W tym roku w szkoleniu, trwającym od 1 października do 16 listopada, wzięły udział załogi z Arabii Saudyjskiej, Australii, Egiptu, Francji, Maroka, Omanu, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, eksploatujące wielozadaniowe samoloty bojowe F-16, F/A-18, Mirage 2000, Rafale i Typhoon, uderzeniowe Archangel i Tornado, transportowe A400M i C-17 oraz E-3F AWACS (Paris Air Show 2015: Dopracowany Archanioł, 2015-06-17).

ATLC organizowany jest od 2003. Celem przedsięwzięcia jest nauka planowania i dowodzenia formacjami sojuszniczych statków powietrznych podczas wykonywania skomplikowanych zadań taktycznych w środowisku zbliżonym do rzeczywistego, a także standaryzacja procedur i taktyki.

Pierwsze 15 dni tegorocznego kursu poświęcono na szkolenie teoretyczne i wymianę doświadczeń. Następnie wykonywano loty zapoznawcze, umożliwiające poznanie przestrzeni powietrznej, w której odbywają się ćwiczenia. W tym samym czasie służby inżynieryjno-lotnicze zapoznają się z procedurami przygotowania misji.

Kolejne 4 tygodnie to część praktyczna. W jej trakcie codziennie wykonywane są coraz bardziej skomplikowane zadania taktyczne. Ukoronowaniem kursu dla dowódców jest przeprowadzenie operacji i kierowanie w czasie rzeczywistym formacją złożoną z ok. 20 sojuszniczych samolotów.

Podczas tegorocznego ATLC wykonano 915 lotów, których celem było zwiększenie skuteczności działania sojuszniczych wojsk lotniczych poprzez rozwijanie zdolności dowódczych, planowanie zadań, odprawy przed lotami, wykonywanie lotów taktycznych oraz opracowanie nowych koncepcji i doktryn i ich weryfikację.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.