Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi prototyp Sea Liona oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Marynarka wojenna, 29 listopada 2017

W zakładach Airbusa w niemieckim Donauwörth 24 listopada oblatano drugi prototyp śmigłowca wielozadaniowego NH90 Sea Lion. Lot obserwowali m.in. przedstawiciele Federalnego Urzędu Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw). Wiropłaty tego typu przeznaczone są dla Marineflieger (lotnictwa niemieckiej marynarki wojennej).

Drugi NH90 Sea Lion podczas oblotu / Zdjęcie: Airbus

Obydwa przedseryjne Sea Liony przejdą teraz kilkumiesięczny etap prób rozwojowych, które skupią się głównie na awionice i oprogramowaniu. Po wprowadzeniu dodatkowych modyfikacji w prototypach, w 2018 producent rozpocznie próby odbiorcze śmigłowca.

Airbus zakłada, że dostawy Sea Lionów dla Marineflieger rozpoczną się pod koniec 2019. Niedawno rozpoczęto montaż końcowy pierwszego seryjnego Sea Liona. Będzie on realizowany równolegle do prób odbiorczych.

Rząd w Berlinie zakupił 18 NH90 Sea Lionów, w wersji przystosowanej do operowania z pokładów fregat rakietowych typów F124 i F125 i okrętów zaopatrzeniowych typu 702 (Berlin), które zastąpią w służbie przestarzałe Sea Kingi Mk 41. Będą one wykonywać misje poszukiwawczo-ratownicze, rozpoznania, wsparcia sił specjalnych, oraz przewozu osób i ładunków (Oblot Sea Liona, 2016-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.