Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2300 osób odejdzie z Hawker Beechcraft

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 04 lutego 2009

Zgodnie z zapowiedziami, prezes Hawker Beechcraft poinformował pracowników o dużych redukcjach. Pracę straci 2300 osób. Niewiele mniej, niż wcześniej szacowały media.

Lokalna stacja telewizyjna w Wichita podawała kilka dni temu, że redukcje mogą dosięgnąć 2700 osób (zobacz: Zwolnienia w Hawker Beechcraft). Ostatecznie Jim Schuster, prezes spółki poinformował wczoraj pracowników, że do końca roku zostanie zredukowanych 2300 stanowisk pracy z obecnych 8,5 tys.

Większość wymówień zostanie wręczona w piątek, reszta stopniowo do końca roku. Wszyscy zwolnieni otrzymają 3-miesięczną odprawę, podobnie jak pierwsza grupa zwolnionych w listopadzie (wtedy nie można było zaliczyć redukcji ich miejsc pracy do zwolnień zbiorowych).

Co gorsza, prezes zastrzegł, że nie może dać gwarancji, iż będą to ostatnie zwolnienia. Określił bieżącą sytuację jako bardzo poważną, wymagającą wyjątkowych działań dla ratowania przedsiębiorstwa.

Mimo, że nie określono, w jaki sposób redukcje dotkną poszczególne zakłady spółki, wiadomym jest, że muszą dotyczyć przede wszystkim obiektów w Wichita, gdzie pracuje ponad 6,5 tys. osób.

W tym samym mieście działają główne zakłady Cessny. Niestety, również i one ogłosiły w styczniu zwolnienie 2 tys. osób (zobacz: Cessna - duża redukcja zatrudnienia). Dzisiaj wiadomo już, że większość z nich (1500 ludzi) straci pracę właśnie w Wichita.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.