Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy 737 MAX dla Aerolineas Argentinas

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 05 grudnia 2017

Po południu 4 grudnia na lotnisku Buenos Aires-Ezeiza Ministro Pistarini przedstawiciele Aerolineas Argentinas formalnie odebrali od Boeinga pierwszy samolot wąskokadłubowy 737 MAX 8, noszący znaki rejestracyjne LV-GVD i przystosowany do przewozu 170 osób.

Uroczyste powitanie pierwszego Boeinga 737 MAX 8 we flocie Aerolineas Argentinas / Zdjęcie: Aerolineas Argentinas

W ten sposób linie stały się pierwszym w Ameryce Łacińskiej użytkownikiem samolotów tego typu. Gwoli ścisłości należy dodać, że Aerolíneas Argentinas odebrały Boeinga 737 MAX 8 już pod koniec listopada, a kilka dni później wykonał on pierwszy lot komercyjny, na trasie Buenos Aires – Mendoga.

Wprowadzenie Boeinga 737 MAX 8 do naszej floty to kolejna oznaka wzrostu, który planujemy dla naszej linii. Czujemy dużą dumę, a także dużą odpowiedzialność za kontynuowanie prac nad zwiększeniem liczby połączeń i zaoferowaniem pasażerom większego komfortu – powiedział Mario Dell'Aqua, prezes Aerolineas Argentinas.

To wielkie wyróżnienie, że Aerolineas Argentinas są pierwszą linią w Ameryce Łacińskiej, która eksploatuje 737 MAX 8 i jesteśmy przekonani, że osiągi i niezawodność tego samolotu pomogą im w osiągnięciu ich celów – dodał Ricardo Cavero, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes zajmujący się regionem Ameryki Łacińskiej.

Aerolineas Argentinas zamówiły 13 Boeingów 737 MAX 8. Drugi samolot tego typu ma zostać odebrany przed końcem roku, a w 2018 do floty linii mają trafić 3 kolejne. Zostaną one skierowane do obsługi lotów regionalnych i na Karaiby.

Argentyńskie linie eksploatują obecnie 10 Airbusów A330-200, 4 A340-300, 8 Boeingów 737-700 (obydwa typy mają zostać wycofane do końca 2018) i 31 Boeingów 737-800 (Pierwszy A330 dla Aerolineas Argentinas, 2015-03-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.