Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej rejsów Singapur-Auckland

Lotnictwo cywilne, 11 grudnia 2017

Singapore Airlines i Air New Zealand ogłosiły, że wspólnie uruchomią trzeci codzienny lot pomiędzy Singapurem a Auckland od 28 października 2018, zwiększając przepustowość na tej trasie o 40% i dodając ponad 165 tys. miejsc rocznie pomiędzy dwoma miastami. Dodatkowy rejs, wraz ze zmianą obecnych rozkładów lotów, skróci czas połączeń i poprawi możliwość połączeń poprzez hub w Singapurze.

W zależności od sezonu trzeci codzienny lot pomiędzy Singapurem a Auckland obsługiwać ma A380 / Zdjęcie: Singapore Airlines

Nowy rejs będzie odbywać się codziennie w szczycie sezonu zimowego (28 października 2018 – 30 marca 2019) i 5 razy w tygodniu w sezonie letnim (31 marca 2019 – 26 października 2019). W szczytowych miesiącach linie będą wspólnie obsługiwać 35 rejsów powrotnych tygodniowo między Singapurem i Nową Zelandią, w tym loty do Christchurch i Wellington.

W ramach umowy joint venture, która weszła w życie w styczniu 2015, każda z linii będzie nadal obsługiwać jeden rejs powrotny na trasie Singapore-Auckland, z trzecim rejsem obsługiwanym przez Singapore Airlines w sezonie zimowym i przez Air New Zealand podczas sezonu letniego.

Linie Singapore Airlines będą operować samolotami Airbus A380 i Boeing 777-300ER, w zależności od sezonu. Air New Zealand będzie obsługiwać trasę Boeingami 787-9 w nowej konfiguracji, oferując więcej miejsc Premium Economy i Business Premier. Nowa wspólny rejs i zmienione rozkłady lotów podlegają zatwierdzeniom prawnym (Singapore Airlines kupują kolejne Boeingi, 2017-10-24, ELB dla Air New Zealand, 2016-02-09).

Starszy wiceprezes ds. marketingu Singapore Airlines Tan Kai Ping, powiedział: Nasz sojusz z Air New Zealand przyniósł już korzyści klientom dzięki większej przepustowości, większej możliwości wyboru, ulepszonym połączeniom i większej liczbie miejsc docelowych dzięki połączeniom codeshare. Jesteśmy dumni z trzech kierunków w Nowej Zelandii – Auckland, Christchurch i Wellington. Nowy lot do Auckland zwiększy wygodę naszych klientów i zaakcentuje nasze zaangażowanie na rynku nowozelandzkim.

Główny specjalista ds. strategii, sieci i sojuszu Air New Zealand, Nick Judd, oczekuje, że nowa usługa i zmienione rozkłady lotów będą szczególnie atrakcyjne dla podróżnych do i z Europy, Indii i Azji Południowo-Wschodniej: Lotnisko Changi w Singapurze od pięciu lat nosi nazwę Skytrax World's Best Airport, a czas przesiadek na rejsy europejskie wynosi obecnie trzy godziny lub mniej. Jest to bardzo wygodny przystanek dla podróżnych w obu kierunkach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.