Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Thales Alenia Space w projekcie NextSTEP-2

Astronautyka, 10 stycznia 2018

Spółka Thales Alenia Space (TAS) podpisała trzy umowy w ramach projektu Next Space Technologies for Exploration Partnerships (NextSTEP-2) – z Boeingiem, Lockheed Martinem i Orbital ATK (Northrop Grumman kupuje Orbital ATK, 2017-09-18). Nowe kontrakty mają umożliwić rozwój technologii, która może sprostać wymaganiom i celom NASA oraz wspierać plany komercjalizacji przemysłu kosmicznego.

Kolejnym krokiem w kierunku załogowych lotów kosmicznych jest rozwój możliwości eksploracji kosmosu i rozbudowa architektury kosmicznej niezbędnej do przeprowadzania skomplikowanych misji w najbliższym otoczeniu Księżyca / Ilustracja: Thales Alenia Space

Kolejnym krokiem w kierunku załogowych lotów kosmicznych jest rozwój możliwości eksploracji kosmosu i rozbudowa architektury kosmicznej niezbędnej do przeprowadzania skomplikowanych misji w najbliższym otoczeniu Księżyca (przestrzeni cis-lunar). Docelowo prace naukowe mają doprowadzić do lotu na Marsa. Ponadto NASA ma nadzieję na włączenie modułów i elementów opracowanych w ramach projektu NextSTEP do programu Deep Space Gateway i Deep Space Transport (Nagroda dla MEOLUT Next, 2017-12-08).

Wsparcie Thales Alenia Space w NextSTEP koncentruje się głównie na zdefiniowaniu kluczowego elementu infrastruktury do eksploracji przestrzeni cis-lunar, takich jak: moduł mieszkalny czy śluza. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i opracowaniu modułów ciśnieniowych międzynarodowej stacji kosmicznej (ISS), Thales Alenia Space udostępni amerykańskim partnerom niezbędną wiedzę i wyniki prac naukowych.

TAS wniesie też do projektu rozwiązania nowej generacji do modułów eksploracji. Wsparcie w szczególności będzie obejmować ogólną konfigurację modułów, budowę układu i struktury, ochronę przed mikrometeroidami i promieniowaniem, kontrolę termiczną oraz wiele innych systemów (w tym zdolności produkcyjne i integracyjne) niezbędnych do dalszej eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny wstępnego projektu Broad Agency Announcement (BAA) NextSTEP i biorąc pod uwagę postęp technologiczny, jaki osiągnęli partnerzy (Boeing, Lockheed Martin, Orbital ATK i Bigelow Aerospace), NASA wydała drugie rozporządzenie dotyczące BAA w kwietniu 2016, o nazwie NextSTEP-2. NextSTEP-2 BAA  zostało wydane z zamiarem określenia koncepcji obejmujących trzy główne dziedziny: ulepszenie konstrukcji podstawowej zdefiniowanej w NextSTEP, ocenę interfejsów i opracowanie demonstratorów do badań naziemnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.