Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Operacyjne Erieye

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 lutego 2009

Wczoraj w bazie lotniczej Elefsis, odbyła się uroczystość formalnego osiągnięcia gotowości operacyjnej przez greckie samoloty wczesnego ostrzegania Embraer R-99A, z radarem Saab Erieye.

Jeden z greckich Embraerów R-99A. Ankara - tradycyjny rywal Aten - odpowiedziała zakupem 4 amerykańskich Boeingów B737-700 AEW&C z szynowym radarem MESA Northrop Grummana / Zdjęcie: Saab

W 1999 greckie ministerstwo obrony podpisało umowę z ówczesną Ericsson Microwave Systems (dzisiaj Saab Microwave Systems) o dostawie 4 radarowych systemów wczesnego ostrzegania Erieye, zabudowanych na zmilitaryzowanych wersjach brazylijskich samolotów regionalnych Embraer 145. Niemal identyczny system zamówiły wcześniej brazylijskie wojska lotnicze, pod oznaczeniem Embraer R-99A i pod takim występują one również w Grecji.

Najważniejszym elementem Erieye jest radar ze skanowaniem fazowym, zapewniającym możliwość dookolnej obserwacji w promieniu 450 km i wykrycia poszczególnych obiektów z odległości 350 km, lecących także na małych wysokościach i przy stosowaniu silnych zakłóceń. Według zapewnień producenta Erieye zapewnia 95% możliwości uzyskiwanych przez radary znacznie większych Boeingów E-3 Sentry.

Systemy są wykorzystywane przez wojska lotnicze Szwecji, Brazylii, Grecji i Meksyku. Zostały również zamówione przez Pakistan i Tajlandię.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.