Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TAS w programie KOMPSAT-7

Astronautyka, 14 lutego 2018

Na początku roku spółka Thales Alenia Space podpisała umowę z Korean Aerospace Research Insitute (KARI) na dostawę systemu łączności w paśmie X dla misji KOMPSAT-7 (Korea Multi-Purpose Satellite 7). Satelita ma być wyniesiony na orbitę w 2021 i ma funkcjonować przez okres minimum 5 lat.

KOMPSAT-7 / Ilustracja: KARI

KOMPSAT-7 to misja obserwacyjna na niskiej orbicie okołoziemskiej przygotowana przez KARI. Zadaniem nowego satelity będzie dostarczanie zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości. Będzie wyposażony w urządzenie optyczne AEISS-HR (Advanced Earth Imaging Sensor System - High Resolution) o światowej klasy rozdzielczości 0,3 m. System działający w paśmie X będzie odpowiedzialny za przesyłanie zdjęć wysokiej jakości do stacji naziemnej za pośrednictwem szybkiego transferu danych.

Thales Alenia Space ma zaszczyt dostarczyć najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt do łączności satelitarnej. Program obserwacji Ziemi KOMPSAT-7 to efekt owocnej współpracy z KARI w wielu programach, takich jak COMS-1, KOMPSAT-3A, GEO-KOMPSAT-2, KOMPSAT-6, CAS500 i KPLO – powiedział Eduardo Bellido, dyrektor generalny Thales Alenia Space (Japońska konkurencja dla Sojuzów, 2012-05-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.