Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy seryjny Ił-76MD-M dla WKS FR

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 14 marca 2018

Pierwszy seryjny ciężki samolot transportowy Il-76MD-M został przekazany Ministerstwu Obrony Federacji Rosyjskiej po serii testów odbiorczych. Obecnie samolot znajduje się w jednej z baz lotnictwa transportowego WKS FR (wojsk lotniczo-kosmicznych).

Pierwszy seryjny Ił-76MD-M przekazany WKS FR/ Zdjęcie: OAK

W sierpniu 2013 Ministerstwo Obrony FR podpisało umowę państwową ze spółką Iliuszyn na realizację prac modernizacyjnych samolotu transportowego Ił-76MD i tankowca Il-78M. Celem modernizacji jest przedłużenie ich trwałości użytkowej o 15 lat, wyposażenie w nowoczesne urządzenia nawigacji i łączności oraz wymiana wyposażenia, które nie jest już produkowane (Zakończenie testów Ił-76MD-M, 2016-12-31).

Modernizacja Ił-76MD-M polega na zabudowaniu najnowszego wyposażenia elektronicznego, systemów łączności i samoobrony. W przedniej części kadłuba zainstalowano optoelektroniczny system wizualizacji działający w paśmie widzialnym i podczerwonym. Przy modernizacji wykorzystano elementy z projektowanego równolegle Ił-76MD-90A, by zachować możliwość ich zamienności. Silniki D-30KP także zostały zmodyfikowane w celu przedłużenia ich żywotności (Oficjalny oblot Ił-78M-90A, 2018-01-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.