Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie testy przeciwrakietowe

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2018

The Diplomat, powołując się na nieoficjalne źródła w Pentagonie, poinformował, że 26 marca na poligonie w Plesiecku przeprowadzono udany test nowego kompleksu przeciwrakietowego i przeciwsatelitarnego powstającego w ramach programu Nudol (w nomenklaturze USA – PL-19). Był to już szósty test tego systemu (pierwszy przeprowadzono 12 kwietnia 2014), a czwarty lub piąty (według różnych źródeł) udany. Test wyróżniał się tym, że prototyp pocisku wystrzelono z wyrzutni przewidzianej do normalnego użytkowania. Wcześniejsze realizowano z wykorzystaniem wyrzutni doświadczalnych.

Kolejny test pocisku 53T6M (PRS-1M) systemu antyrakietowego A-235, Sary-Szagan, 02.04.2018 / Zdjęcie: MO FR

Przeciwrakiety powstające w ramach programu Nudol, realizowanego przez koncern WKO Ałmaz-Antiej, mają kinetycznie niszczyć odległe cele, także w Kosmosie. Mają być wykorzystane w powstającym w Rosji kompleksowym systemie obrony kosmicznej i przeciwrakietowej. Jego elementami mają być systemy obrony powietrznej S-500/55R6M i zmodernizowane systemy antybalistyczne A-235.

2 kwietnia Rosjanie przeprowadzili kolejny test zmodernizowanego pocisku 53T6M (PRS-1M) kompleksu A-235 (Drugi test PRS-1M, 2018-02-14). Test zrealizowano na poligonie Sary-Szagan. Zmodernizowane kompleksy A-235 mają wejść w skład systemu obrony antyrakietowej Moskwy. Przeciwrakiety 53T6M będą uzbrojone w głowice atomowe lub odłamkowo-burzące.

Poprzedni test pocisku 53T6M odbył się 12 lutego. Uznano go za udany. Początek rozmieszczania elementów kompleksu A-235 wokół Moskwy zaplanowano na koniec 2018.

Na poligonie Sary-Szagan (wchód Kazachstanu) regularnie testowane są także pociski 53T6 obecnie funkcjonującego kompleksu A-135. Testy służą do weryfikacji ich sprawności i przedłużania resursów. Weryfikowane są także wprowadzane co jakiś czas zmiany konstrukcyjne wyrzutni i pocisków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.