Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Atlas na Falklandach

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 kwietnia 2018

Kontyngent Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) na Falklandach otrzymał nowe wyposażenie. 27 kwietnia po południu w bazie lotniczej RAF Mount Pleasant wylądował samolot transportowy Airbus A400M Atlas, który dotarł tam po 20-godzinnym locie (z międzylądowaniami) z macierzystych wysp (Dostawa dwóch A400M, 2018-03-26).

A400M ląduje w bazie Mount Pleasant na Falklandach / Zdjęcie: MO W. Brytanii

A400M zastąpi w służbie C-130J Herculesa C3, który w ubiegłym roku brał udział w poszukiwaniach argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan. Jego zadaniem będzie prowadzenie rozpoznania na morzu, poszukiwania i ratownictwo oraz niesienie pomocy humanitarnej (Ostatnie minuty ARA San Juan, 2017-11-27).

W skład kontyngentu RAF stacjonującego obecnie na Falklandach, oznaczonego jako 905 Expeditionary Air Wing, wchodzą także 2 śmigłowce Chinook HC4 (1310 Flight), 4 wielozadaniowe Typhoony FGR4 (1435 Flight) i transportowo-tankujący Voyager KC2, który wraz z A400M tworzy 1312 Flight (Plany Mount Pleasant w Internecie, 2015-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.