Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa dwóch A400M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 26 marca 2018

Grupa Airbus po raz pierwszy oficjalnie przekazała jednego dnia dwa egzemplarze nowo wyprodukowanych samolotów  transportowych A400M odbiorcom z dwóch różnym krajów. Ceremonia odbioru miała miejsce 20 marca w zakładach w hiszpańskiej Sewilli.

Pracownicy Airbusa i OCCAR oraz francuscy i niemieccy lotnicy na tle pary A400M przekazanych tego samego dnia / Zdjęcie: Airbus

A400M odebrali przedstawiciele Armée de l'air (wojsk lotniczych Francji) i Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec), reprezentujący OCCAR (europejską organizację ds. zamówień obronnych), podmiot odpowiedzialny za zarządzanie programem A400M. Oddane do użytku samoloty to 60. i 61. A400M. Armée de l'air mają na stanie 14, a Luftwaffe – 18 transportowców tego typu (Rekordowy przelot A400M , 2018-03-16).

To ogromna przyjemność, być świadkiem przekazania obu tych nadzwyczajnych samolotów jednego dnia dwóm krajom kluczowym dla OCCAR, i to w roku, w którym obchodzi ona 20-lecie podpisania tworzącej ją konwencji. Dzisiejsza uroczystość to świadectwo wytężonej i wydajnej pracy, wykonywanej przez szereg lat przez zespół OCCAR zajmujący się wyjątkowo złożonym programem, jakim jest A400M – powiedział dyrektor OCCAR, Arturo Alfonso-Meiriño.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.