Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawa dwóch A400M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 26 marca 2018

Grupa Airbus po raz pierwszy oficjalnie przekazała jednego dnia dwa egzemplarze nowo wyprodukowanych samolotów  transportowych A400M odbiorcom z dwóch różnym krajów. Ceremonia odbioru miała miejsce 20 marca w zakładach w hiszpańskiej Sewilli.

Pracownicy Airbusa i OCCAR oraz francuscy i niemieccy lotnicy na tle pary A400M przekazanych tego samego dnia / Zdjęcie: Airbus

A400M odebrali przedstawiciele Armée de l'air (wojsk lotniczych Francji) i Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec), reprezentujący OCCAR (europejską organizację ds. zamówień obronnych), podmiot odpowiedzialny za zarządzanie programem A400M. Oddane do użytku samoloty to 60. i 61. A400M. Armée de l'air mają na stanie 14, a Luftwaffe – 18 transportowców tego typu (Rekordowy przelot A400M , 2018-03-16).

To ogromna przyjemność, być świadkiem przekazania obu tych nadzwyczajnych samolotów jednego dnia dwóm krajom kluczowym dla OCCAR, i to w roku, w którym obchodzi ona 20-lecie podpisania tworzącej ją konwencji. Dzisiejsza uroczystość to świadectwo wytężonej i wydajnej pracy, wykonywanej przez szereg lat przez zespół OCCAR zajmujący się wyjątkowo złożonym programem, jakim jest A400M – powiedział dyrektor OCCAR, Arturo Alfonso-Meiriño.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.