Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosomak z Pilarem i kamerami bocznymi KDN-1

Wojska lądowe, 08 września 2007

Prezentujemy pierwsze zdjęcie jednego z dopancerzonych przez żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie (PKW-A) kołowych transporterów opancerzonych Rosomak wyposażonego w kamery dzienno-nocne KDN-1 i akustyczny detektor i lokalizator ostrzału.

Systemy Pilar MkIIw zostały dostarczone do Polski, jednak dotychczas brak było potwierdzenia ich instalacji na pojazdach w Afganistanie. Kamery KDN-1, wedle informacji z PCO, były dostarczone kilka miesięcy temu, jednak ich instalacja została odłożona do momentu dopancerzenia Rosomaków

System KDN-1 opracowany został przez PCO i przeznaczony jest do obserwacji bocznych stref pojazdu. Obraz prezentowany jest na 10-calowych monitorach zabudowanych w przedziale desantu i na monitorze terminala DD-9620T-10 w wieży pojazdu.

Na tym zdjęciu widoczny jest Rosomak w trakcie instalacji dodatkowego opancerzenia stalowo-kompozytowego, wyprodukowanego przez spółkę Rafael. Widoczny jest nowy kształt pancerza bocznego, obejmującego większą powierzchnię pojazdu - wynik dodatkowych wymagań zdefiniowanych po próbach realizowanych na poligonie Nowa Dęba przed ostatecznym zamówieniem pakietów / Zdjęcia: PKW-A

Pilar MkIIw to urządzenie produkcji francuskiej spółki 01db-Metravib, dostarczone we współpracy z polską spółką Optimum i zintegrowane z systemami pokładowymi we współpracy z WB Electronics.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.