Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ILA 2018: F-35A zaoferowany Luftwaffe

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 27 kwietnia 2018

Przedstawiciele Lockheed Martina poinformowali podczas odbywającej się w Berlinie wystawy ILA, że złożyli Niemcom na początku ubiegłego tygodnia ofertę zakupu wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A Lightning II dla Luftwaffe (wojsk lotniczych). Amerykańskie samoloty proponowane są jako następcy uderzeniowych Tornado i według producenta są zdolne do wykonania 11 z 12 rodzajów zadań bojowych, wymaganych przez Niemców (ILA 2018: Eurofighter - najlepszy wybór dla Niemiec, 2018-04-25).

Para F-35A z bazy Luke, prezentowana na wystawie statycznej podczas ILA / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zdaniem wiceprezesa ds. rozwoju biznesowego i strategii Jacka Crislera, jeżeli Luftwaffe zdecydują się na zakup F-35A, będzie on uzupełnieniem dla Eurofightera, stanowiącego główną siłę uderzeniową sił zbrojnych naszych zachodnich sąsiadów. Według Crislera dostawy dla Niemiec mogłyby rozpocząć się po 3 latach od podpisania kontraktu.

Co więcej, Jack Crisler zasugerował, że zakup F-35A przez Berlin może zapewnić europejskiemu przemysłowi zdolności umożliwiające opracowanie własnego wielozadaniowego samolotu bojowego (ILA2018: Airbus i Dassault łączą siły, 2018-04-25).

Niestety, zapowiadany wcześniej debiut F-35A w Berlinie nie okazał się tak spektakularny. Dowództwo USAF zdecydowało, że dwa samoloty ze składu 56th Fighter Wing (Skrzydła Myśliwskiego) z bazy Luke w Arizonie, które przyleciały do Berlina z USA, nie wezmą udziału w pokazach w locie. Można oglądać je jedynie na wystawie statycznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.