Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EC135 dla japońskiej marynarki

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 marca 2009

26 lutego przedstawiciele japońskiej marynarki wojennej i Euroheli - dystrybutora Eurocoptera w Japonii - podpisali umowę o dostawie 2 lekkich śmigłowców EC135 dla celów szkoleniowych. Docelowo ma być zakupionych do 15 egz. tych statków powietrznych.

Dopełnieniem umowy będzie porozumienie na kolejne 3 maszyny, które zostanie podpisane w 2010. Nowe śmigłowce trafią do szkoły lotniczej lotnictwa marynarki wojennej w Kanoja na wyspie Kiusiu. Będą zastępować MD 500, wyprodukowane na licencji przez Kawasaki.

Niemal pewne zlecenie na dostawy 15 maszyn jest pierwszym, dużym kontraktem wojskowym Eurocoptera na rynku japońskim (nie licząc dostawy w połowie ubiegłego roku dwóch EC225 w wersji VIP).

Europejski koncern dostarcza śmigłowce na wyspy od 40 lat. W tym czasie Japończycy kupili 360 maszyn, jednak dla odbiorców cywilnych. Przykładem jest lotnicze pogotowie ratunkowe, które wykorzystuje 40 egz. EC135 w wersji medycznej.

Przedstawiciele Eurocoptera nie ukrywają, że ich głównym celem jest sprzedanie do Japonii śmigłowców NH90.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.