Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOTAMS rozpoczyna działalność w Budapeszcie

Lotnictwo cywilne, 07 maja 2018

3 maja LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) otworzył pierwszą stałą zagraniczną bazę oferującą pełny zakres obsługi liniowej rejsowych połączeń lotniczych. Baza w Budapeszcie jest wyposażoną i zorganizowaną placówką zagraniczną, która będzie świadczyć kompleksowe usługi dla linii lotniczych. Pierwszy przegląd liniowy Boeinga 787-8 (SP-LRE) został wykonany dla Polskich Linii Lotniczych LOT, który następnie zainaugurował połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku (LOT wystartował z Budapesztu do Nowego Jorku, 2018-05-04).

Placówka w Budapeszcie jest pierwszą stałą zagraniczną bazą LOTAMS / Zdjęcia: LOTAMS

Pierwsza zagraniczna baza techniczna LOTAMS do obsługi rejsowych połączeń rozpoczęła działalność operacyjną na początku maja, ale prace organizacyjne trwały od początku października 2017. Przygotowanie zagranicznej placówki obsługowej jest nie tylko wymagające pod względem organizacyjnym, jest to także proces wymagający wielu uzgodnień. LOTAMS współpracuje z lokalną bazą techniczną – Aeroplexem, która zapewnia LOTAMS odpowiednie wsparcie w przypadku pojawienia się dodatkowych zadań obsługowych. Rozpoczynając dzisiaj pracę naszej zagranicznej bazy wkraczamy w nowy okres rozwoju LOTAMS – powiedział Rafał Momot członek zarządu LOTAMS odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój.

LOTAMS zapewnia pełną obsługę liniową i bazową Boeingom 787-8 i liniową Boeingom 787-9. Loty rejsowe samolotów PLL LOT z Budapesztu do Chicago oraz Nowego Jorku odbywają się sześć razy w tygodniu. W najbliższej przyszłości zamierzamy rozszerzyć swoją działalność w Budapeszcie, powiększyć personel i obsługiwać innych przewoźników, których samoloty operują na flocie Embraera – dodał Rafał Momot. LOTAMS jest od 2012 jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym dla samolotów Embraera na terenie Europy Środkowej i Wschodniej (Letnia Baza Adeptów Techniki, 2018-03-09).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.