Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT poleci z Budapesztu do Londynu-City

Lotnictwo cywilne, 22 czerwca 2018

PLL LOT rozwijają się na Węgrzech. Po połączeniach z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, a także do Krakowa, przyszła kolej na rejsy do Londynu-City. Przewoźnik będzie tam latał nowymi Embraerami 190 dwa razy dziennie od 18 lutego 2019.

Widok z lotu ptaka na port lotniczy Londyn-City / Zdjęcie: Andrew Holt

Samoloty naszego narodowego wystartują do Londynu-City codziennie (oprócz niedziel) o godz. 7:00 i wylądują o 8:45. Popołudniowy lot z Budapesztu został zaplanowany na 17:15 z przylotem o 19:00 (poza sobotami). Rejsy ze stolicy W. Brytanii do Budapesztu zaplanowane są na 9:15 i 19:30 z lądowaniem odpowiednio: o 12:45 i o 23:00 (czasu lokalnego).

Dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest doskonałą alternatywą dla obecnej oferty rejsów do Budapesztu, które zakładają start z położonych w znacznej odległości od centrum lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton i Southend. Oferta LOT-u skierowana jest m.in. do ruchu korporacyjnego i przyczyni się do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych między Węgrami a Wielką Brytanią (Z LOT-em z Warszawy do Londynu-City, 2018-06-14).

Jako nowoczesna, najdynamiczniej rosnąca linia lotnicza w Europie jesteśmy dumni, że możemy tak szybko rozwijać się na Węgrzech. Otwieramy nowy rozdział: po uruchomieniu połączeń do Nowego Jorku, Chicago i Krakowa wzbogacamy ofertę o dodatkowe dwa rejsy dziennie do Londynu-City. Rocznie między Budapesztem i Londynem podróżuje prawie 1,4 mln mln pasażerów. Londyn-City to najwygodniejsze lotnisko dla tych, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do centrum miasta. Jestem przekonany, że to nowe połączenie zostanie docenione przez węgierskich pasażerów, ponieważ oferujemy im zupełnie nową jakość usług – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Bardzo się cieszę, że nasi partnerzy z LOT-u wchodzą ze swoim nowym, atrakcyjnym połączeniem na rynek węgierski. Rozpoczęcie operacji między portem lotniczym w Budapeszcie i Londyn-City to kolejny ważny krok w naszych wspólnych staraniach o poprawę oferty dla pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej – podkreśla Jost Lammers, dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie.

To pierwsze w historii połączenie z Budapesztu do Londynu-City, a jednocześnie wyraz naszej determinacji, żeby oferować pasażerom najbardziej dogodne rejsy do najważniejszych miast w Europie. Coraz większy wybór połączeń jest tym, czego oczekują pasażerowie naszego lotniska, w którego rozwój stale inwestujemy. Rejsy do Budapesztu powinny stanowić impuls dla rozwoju turystyki i relacji gospodarczych między Wielka Brytanią a Europą Środkowo-Wschodnią. Rejsy z Budapesztu będą uzupełniały się z ogłoszonym przed kilkoma dniami połączeniem między Londynem-City a Warszawą –  dodaje Robert Sinclair, prezes London City Airport.

W przyszłości  LOT zakłada dalszy rozwój siatki połączeń z Budapesztu. Wkrótce uruchomiony zostanie salon biznesowy LOT-u na lotnisku im. Ferenca Liszta. Obecnie LOT zatrudnia w Budapeszcie blisko 60 członków personelu pokładowego wykonujących połączenia na trasie Budapeszt-Nowy Jork i Budapeszt-Chicago. Polski przewoźnik ogłosił, że do końca 2019 zatrudni 300 dodatkowych pilotów, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej, z których część będzie na stałe przebywać w Budapeszcie.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.