Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BTR-4 dla Mecedonii?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 marca 2009

Macedonia chce kupić od Ukrainy 200 transporterów opancerzonych BTR-4. Pojazdy miałyby być montowane w fabrykach odbiorcy.

W grę wchodzi zamówienie 200 BTR-4 Bucefał z napędem 8x8, produkowanych przez Charkowskie KB Maszinostrojenia im. Małyszewa. Decyzja macedońskiego rządu jest krytykowana przez opozycję, zwracającą uwagę na kryzys ekonomiczny. W lutym Macedonia kupiła w Rosji 4 śmigłowce Mi-17 za ok. 8 mln USD dla wojsk wewnętrznych.

BTR-4 został opracowany na bazie transportera BTR-80. Jego masa bojowa wynosi 17,5 t, a wersji z dodatkowym opancerzeniem 25 t. Napędzający go silnik wysokoprężny o mocy 500 KM, umieszczony w centralnej części pojazdu, umożliwia rozwinięcie prędkości maksymalnej 110 km/h. Transporter uzbrojony jest w nowo opracowany moduł bojowy Parus z działkiem kal. 30 mm, km kal. 7,62 mm i moździerzem kal. 40 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.