Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Montaż Airbusów w Malezji?

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 24 lipca 2018

Według dziennika New Strait Times zarząd Airbusa zgodził się na przeprowadzenie studium wykonalności inwestycji związanej z budową linii montażu końcowego dużych samolotów komunikacyjnych w stanie Negeri Sembilan w Malezji. Reprezentujący miejscowe władze dr Mohamad Rafie Abd Malek powiedział, że zostało to uzgodnione podczas rozmów między przedstawicielami grupy AirAsia i europejskiego koncernu.

Jeśli władze europejskiego giganta zgodziłyby się na otwarcie placówki w Malezji, byłaby to piąta wytwórnia Airbusa z linią montażu końcowego, oprócz Tuluzy we Francji, Hamburga w Niemczech, Mobile w Alabamie (USA) i Tiencinie w ChRL / Zdjęcie: Airbus

Rząd stanu Negeri Sembilan jest głęboko wdzięczny Tony'emu Fernandesowi (dyrektorowi generalnemu grupy AirAsia), który namówił władze Airbusa, aby rozważyć otwarcie linii montażu końcowego w projektowanym centrum lotniczym, które ma powstać w pobliżu Labu. W tym celu powołano już specjalny komitet, składający się z przedstawicieli władz stanu i AirAsia (FIA 2018: Airbus na drugim miejscu , 2018-07-20).

Władze stanu Negeri Sembilan chcą utworzyć w Labu także centrum obsługi, napraw i przeglądów samolotów, silników i komponentów oraz centrum szkolenia załóg lotniczych i personelu obsługowego. Według Airbusa jego specjaliści są w stanie przeprowadzić studium wykonalności takiego projektu w ciągu 18 miesięcy. Badanie obejmie również szczegółową analizę techniczną, marketingową i finansową w celu oceny długoterminowej rentowności ekonomicznej projektu.

Rozmawialiśmy z Airbusem. Skorzystaliśmy z naszych zamówień, aby zainwestować w Malezję. Najważniejszą rzeczą dla Airbusa jest posiadanie odpowiednich ludzi. To wspaniała okazja dla Malezji, aby utworzyć tutaj wiele miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych osób – podkreślił Tony Fernandes (Pierwsza sprzedaż A220, 2018-07-11, Pierwszy A320neo z Tiencin, 2017-10-25, Otwarcie centrum dostaw Airbusa w ChRL, 2017-09-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.