Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemiecki A400M w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 lipca 2018

Jeden z samolotów transportowych A400M (nr. takt. 54+13) ze składu Lufttransportgeschwader (skrzydła lotnictwa transportowego) 62 Luftwaffe (wojsk lotniczych Niemiec) wykonał 24 lipca pierwszy lot (bez międzylądowania) do Afganistanu. Wydarzenie miało miejsce w 3,5 roku po rozpoczęciu dostaw samolotów tego typu dla naszych zachodnich sąsiadów.

Niemiecki A400M na lotnisku w  Mazar-i-Szarif / Zdjęcie: Luftwaffe

Lot był możliwy dzięki wyposażeniu A400M w osłony balistyczne, chroniące go przed ostrzem z broni małokalibrowej.  Pierwszy lot A400M do Afganistanu to milowy krok w zakresie wzrostu zdolności wojskowego transportu lotniczego.  Luftwaffe są w stanie teraz przerzucić jednostki Bundeswehry w dowolne miejsce wykonywania misji i zabrać ich z powrotem bezpiecznie do domu – powiedział Inspektor Luftwaffe gen. Ingo Gerhartz.

W trakcie 7-godzinnego lotu z bazy Wunstorf do Mazar-i-Szarif na pokładzie A400M znajdowało się 75 niemieckich żołnierzy. Samolot wystartował do Niemiec kilka godzin później, zabierając 70 żołnierzy. Lądowanie w Wunstorf miało miejsce rankiem 25 lipca (Dostawa dwóch A400M, 2018-03-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.