Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG udaremnia kontrabandę

Służby państwowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 02 sierpnia 2018

Okręt patrolowy Straży Wybrzeża USA, USCGC Hamilton, wyładował na Florydzie ładunek narkotyków przejęty przemytnikom na Oceanie Spokojnym.

Ładunek narkotyków wyładowywany z pokładu okrętu patrolowego USCGC Hamilton / Zdjęcie: Petty Officer 3rd Class Brandon Murray, USCG

USCGC Hamilton (WMSL 753), typu Legend, wszedł do Port Everglades na Florydzie w środę. Z jego pokładu wyładowano ładunek ponad 5 t kokainy. Narkotyki zabezpieczono podczas serii operacji morskich prowadzonych na Oceanie Spokojnym.

Operacje antynarkotykowe prowadzono od czerwca do lipca nieopodal zachodnich wybrzeży Meksyku oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Poza USCGC Hamilton w akcjach uczestniczyły też patrolowce USCGC Alert (WMEC 630) i USCGC Venturous (WMEC 625), typu Reliance.

Okręty USCG regularnie patrolują wschodnie wody Pacyfiku, starając przeciwdziałać przemytowi narkotyków z Ameryki Południowej na północ, w tym do USA (USCG wyładowuje kontrabandę, 2018-07-18). Wspomniane patrolowce typu Reliance, które przyjęto do służby pod koniec l. 1960. zostaną w przyszłości zastąpione przez nowe jednostki typu Heritage budowane przez Eastern Shipbuilding (Zaakceptowano projekt kutrów typu Heritage, 2018-07-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.