Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2018

Hiszpańska grupa stoczniowa Navantia poinformowała o złożeniu ostatecznej oferty w przetargu na nowe kanadyjskie fregaty rakietowe.

Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu na nowe fregaty rakietowe będzie opierała się na projekcie okrętów zbliżonych do australijskich niszczycieli typu Hobart (na zdjęciu HMAS Brisbane) / Zdjęcie: MO Australii

Wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Navantia, złożyło ofertę kanadyjskiej stoczni Irving Shipbuilding z Halifaxu w Nova Scotia, która będzie odpowiedzialna za budowę i dostawę nowych okrętów (Co dalej z kanadyjskimi fregatami?, 2018-04-18). Propozycja hiszpańskiej grupy stoczniowej zakłada budowę nowych fregat rakietowych marynarki wojennej Kanady w oparciu o projekt niszczycieli typu Hobart powstających dla Australii (HMAS Brisbane zaakceptowana, 2018-07-27.

Navantia odegrała kluczową rolę w projektowaniu australijskich niszczycieli rakietowych, a także nadzorowała proces ich budowy. W przypadku wygranej w kanadyjskim przetargu producent z Półwyspu Iberyjskiego udostępni projekt nowych fregat stoczni Irving Shipbuilding, a także przekaże producentowi z Halifaxu technologie niezbędne do ich produkcji (Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu, 2017-12-01).

Poza Navantią konsorcjum biorące udział w kanadyjskim przetargu tworzą także: Saab dostarczający system zarządzania walką 9LV i CEA Technologies produkujące radary wieloczynnościowe z aktywną anteną fazowaną (AESA) oraz Lockheed Martin, General Dynamics Mission Systems – Canada, DRS Technologies Limited Canada, OSI Maritime Service i Rheinmetall Canada. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra