Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2018

Hiszpańska grupa stoczniowa Navantia poinformowała o złożeniu ostatecznej oferty w przetargu na nowe kanadyjskie fregaty rakietowe.

Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu na nowe fregaty rakietowe będzie opierała się na projekcie okrętów zbliżonych do australijskich niszczycieli typu Hobart (na zdjęciu HMAS Brisbane) / Zdjęcie: MO Australii

Wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Navantia, złożyło ofertę kanadyjskiej stoczni Irving Shipbuilding z Halifaxu w Nova Scotia, która będzie odpowiedzialna za budowę i dostawę nowych okrętów (Co dalej z kanadyjskimi fregatami?, 2018-04-18). Propozycja hiszpańskiej grupy stoczniowej zakłada budowę nowych fregat rakietowych marynarki wojennej Kanady w oparciu o projekt niszczycieli typu Hobart powstających dla Australii (HMAS Brisbane zaakceptowana, 2018-07-27.

Navantia odegrała kluczową rolę w projektowaniu australijskich niszczycieli rakietowych, a także nadzorowała proces ich budowy. W przypadku wygranej w kanadyjskim przetargu producent z Półwyspu Iberyjskiego udostępni projekt nowych fregat stoczni Irving Shipbuilding, a także przekaże producentowi z Halifaxu technologie niezbędne do ich produkcji (Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu, 2017-12-01).

Poza Navantią konsorcjum biorące udział w kanadyjskim przetargu tworzą także: Saab dostarczający system zarządzania walką 9LV i CEA Technologies produkujące radary wieloczynnościowe z aktywną anteną fazowaną (AESA) oraz Lockheed Martin, General Dynamics Mission Systems – Canada, DRS Technologies Limited Canada, OSI Maritime Service i Rheinmetall Canada. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.