Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy kamuflaż Belli 412EPI VVCG

Lotnictwo wojskowe, 17 sierpnia 2018

Ministerstwo obrony Czarnogóry poinformowało, że 13 sierpnia zespół ekspertów Vazduhoplovstvo Vojske Crne Gore (VVCG, wojsk lotniczych Czarnogóry), któremu przewodził dowódca VVCG ppłk Nenad Pavlović, odwiedził centrum obsługowe Bella w Piney Flats w stanie Tennessee.

Jeden z Belli 412EPI w nowym kamuflażu VVCG / Zdjęcie: MO Czarnogóry

Celem wizyty było dokonanie przeglądu technicznego śmigłowców Bell 412EPI, które mają zostać dostarczone VVCG w październiku tego roku. Na opublikowanym zdjęciu jednego z nich można zauważyć, że wiropłat ma naniesiony nowy kamuflaż i znaki rozpoznawcze VVCG.

Dwa Belle 412EPI przeznaczone dla VVCG (nr ser. 37032 i 37033) zostały wyprodukowane w pierwszej połowie 2018 w zakładach Bella w kanadyjskim Mirabel. W celu przebazowania do USA otrzymały tymczasowe cywilne znaki rejestracyjne N835LG i N835KB. Po zakończeniu prac w Piney Flats obydwa wiropłaty zostaną rozmontowane i wysłane do Pragi. Tam zostaną ponownie zmontowane i przetestowane w centrum obsługowym Bella. W październiku odlecą do swojej macierzystej bazy Golubovci, zlokalizowanej w pobliżu stolicy Czarnogóry Podgoricy.

Belle 412EPI będą używane przez VVCG do zadań transportowych, wsparcia sił specjalnych i marynarki wojennej oraz patrolowania wód przybrzeżnych Czarnogóry na Adriatyku, a także do niesienia pomocy ludności cywilnej i będą brały udział w akcjach gaśniczych, ratowniczych i ewakuacyjnych (Pierwszy Bell 412EP dla Czarnogóry , 2018-04-23).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.