Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do brytyjskiego przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2018

Brytyjskie przedsiębiorstwo Cammell Laird poinformowało o przygotowaniu listy ponad 2000 potencjalnych dostawców, którzy mogliby wziąć udział w budowie nowych fregat rakietowych Royal Navy.

Cammell Laird i BAE Systems proponują Royal Navy zakup nowych, lekkich fregat rakietowych proj. Leander, które są zbliżone do omańskich korwet typu Charif (Khareef) / Rysunek: Cammell Laird / BAE Systems

Producent z Birkenhead w całym kraju poszukuje partnerów przemysłowych, którzy mogliby zaangażować się z proces budowy przyszłych fregat rakietowych Royal Navy. Przedsiębiorstwo przygotowało już listę ponad 2000 potencjalnych dostawców materiałów do budowy okrętów, a także podzespołów i elementów wyposażenia pokładowego.

Cammell Laird startuje w przetargu na nowe, lekkie fregaty rakietowe typ 31e wspólnie z BAE Systems. Partnerzy oferują Royal Navy okręty Leander zbliżone do proj. korwet typu Charif (Khareef) zbudowanych dla marynarki wojennej Omanu (Przygotowania do przetargu na fregaty typ 31e, 2017-10-18).

Przed kilkoma dniami brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało o wznowieniu programu typ 31e po tym, gdy w lipcu postępowanie zawieszono ze względu na zbyt małą liczbę ofert niepodlegających wykluczeniu, które wpłynęły od producentów (Wznowienie programu typ 31e, 2018-08-21). Poza Cammell Laird i BAE Systems w przetargu udział weźmie też konsorcjum Team 31, w skład którego wchodzą: Babcock, Thales, Odense Maritime Technology, BMT, Harland and Wolff i Ferguson Marine, oferujące okręty Arrowhead 140 powstałe w oparciu o duńskie fregaty rakietowe typu Iver Huitfeldt (Prezentacja Arrowhead 140, 2018-06-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra