Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oficjalne oznaczenie brytyjskich P-8A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2018

Royal Air Force poinformowało, że nowe morskie samoloty patrolowe P-8A po wejściu do służby otrzymają oficjalne oznaczenie Poseidon MRA Mk.1.

Royal Air Force tłumaczy, że oznaczenie Poseidon MRA Mk.1 ma nawiązywać do przypisywanych samolotom zadań i obszarów, gdzie będą one realizowane. Stąd skrótowiec MRA rozwijany jest jako - maritime, reconnaissance, attack / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze Wielkiej Brytanii) poinformowały za pośrednictwem mediów społecznościowych o oficjalnym oznaczeniu floty nowych morskich samolotów patrolowych P-8A. Patrolowce pozyskiwane od amerykańskiego Boeinga po wejściu do służby będą określane jako Poseidon MRA Mk.1.

Latem 2015 rząd Wielkiej Brytanii podjął decyzję o zakupie dziewięciu morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon (Zamówienie na kolejne P-8A, 2018-03-07). Patrolowce będą służyć m.in. do ochrony strategicznych okrętów podwodnych typu Vanguard oraz przyszłych jednostek typu Dreadnought (Fundusze na brytyjskie OP, 2018-05-14), a także lotniskowców typu Queen Elizabeth (HMS Queen Elizabeth w Portsmouth, 2018-02-28), przed zagrożeniem w postaci np. nieprzyjacielskich okrętów podwodnych (Współpraca brytyjsko-norweska , 2018-05-04.

Brytyjskie patrolowce będą stacjonować w bazie RAF Lossiemouth w północno-wschodniej Szkocji. Wiosną rozpoczęto budowę infrastruktury, która posłuży do przyjęcia Poseidonów, w tym centrum operacyjnego, nowych hangarów i budynków do obsługi technicznej samolotów. Prace infrastrukturalne mają zakończyć się w 2020, a więc do czasu uzyskania wstępnej zdolności operacyjnej przez P-8A (Rozbudowa infrastruktury dla brytyjskich P-8A, 2018-04-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.