Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot A220-100 dla Delty

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 09 października 2018

Pierwszy samolot komunikacyjny A220-100 dla Delta Air Lines wzbił się w powietrze 6 października z lotniska położonego obok zakładów Bombardiera w kanadyjskim Mirabel. Start nastąpił o godz. 14:02 czasu lokalnego. Samolot, którego załogę stanowili piloci doświadczalni producenta, wylądował na tym samym lotnisku po 2 h 53 min. W trakcie lotu sprawdzono działanie głównych instalacji płatowcowych i silnikowych.

Pierwszy A220-100 przeznaczony dla Delta Air Lines w locie / Zdjęcie: Airbus

Oblot pierwszego A220-100 dla Delty odbył się kilkanaście dni po zakończeniu procesu malowania samolotu. Następnie będzie on poddany kolejnym próbom i wyposażony w kabinę pasażerską. Jego eksploatacja ma rozpocząć się na początku 2019.

Delta Air Lines będą pierwszymi amerykańskimi liniami lotniczymi użytkującymi A220-100, a zarazem czwartymi w świecie, po Swiss, airBaltic i Korean Air. Towarzystwo z USA zamówiło najwięcej samolotów tego typu – aż 75, z opcją na 50 dalszych. Zastąpią one w służbie flotę 93 MD-88, których średni wiek to 27,9 lat i 50 MD-90-30, mających średnio 21,4 roku (Pierwszy A220-100 w barwach Delty , 2018-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.