Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy kontrakt indyjsko-izraelski

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 27 marca 2009

Korporacja Israel Aerospace Industries ujawniła wczoraj, że w lutym zwarła z Indiami kontrakt na dostawę elementów systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego wartych 1,4 mld USD.

To największy kontrakt w branży obronnej zawarty między Indiami i Izraelem w historii. A jego wartość może ulec zwiększeniu w czasie realizacji. Obecnie ocenia się, że nawet do 2 mld USD. IAI zobowiązała się do ścisłej współpracy technologicznej i zrealizowania offsetu o wartości 30% sumy kontraktu.

Kontrakt został zawarty 27 lutego. Strony odroczyły ujawnienie informacji o jego zawarciu do czasu wypłacenia zaliczki przez Indie. IAI obawiała się bowiem możliwości jego anulowania. Obecnie ta ewentualność została wyeliminowana, choć zaliczki prawdopodobnie jeszcze nie zapłacono. Kontrakt został zawarty na 90 miesięcy, w tym dostawy mają potrwać 66 miesięcy. Wcześniej będzie realizowana faza badawczo-rozwojowa.

Dyrektor DRDO (Department of Defense Research and Development) ujawnił, że indyjski system antyrakietowy uzyska gotowość operacyjną do 2011. Jego elementy zostaną rozmieszczone na lądzie i na okrętach. Obecnie trwają próby indyjskiej antyrakiety PAD (Indyjski test antyrakietowy). IAI ma dostarczyć m.in. pociski krótkiego zasięgu (10 km) Barak, pociski Derby, bezpilotowce różnej wielkości i systemy walki radioelektronicznej. W ramach programu ma też powstać antyrakieta o zasięgu 70 km (MR-SAM).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.