Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy kontrakt indyjsko-izraelski

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 27 marca 2009

Korporacja Israel Aerospace Industries ujawniła wczoraj, że w lutym zwarła z Indiami kontrakt na dostawę elementów systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego wartych 1,4 mld USD.

To największy kontrakt w branży obronnej zawarty między Indiami i Izraelem w historii. A jego wartość może ulec zwiększeniu w czasie realizacji. Obecnie ocenia się, że nawet do 2 mld USD. IAI zobowiązała się do ścisłej współpracy technologicznej i zrealizowania offsetu o wartości 30% sumy kontraktu.

Kontrakt został zawarty 27 lutego. Strony odroczyły ujawnienie informacji o jego zawarciu do czasu wypłacenia zaliczki przez Indie. IAI obawiała się bowiem możliwości jego anulowania. Obecnie ta ewentualność została wyeliminowana, choć zaliczki prawdopodobnie jeszcze nie zapłacono. Kontrakt został zawarty na 90 miesięcy, w tym dostawy mają potrwać 66 miesięcy. Wcześniej będzie realizowana faza badawczo-rozwojowa.

Dyrektor DRDO (Department of Defense Research and Development) ujawnił, że indyjski system antyrakietowy uzyska gotowość operacyjną do 2011. Jego elementy zostaną rozmieszczone na lądzie i na okrętach. Obecnie trwają próby indyjskiej antyrakiety PAD (Indyjski test antyrakietowy). IAI ma dostarczyć m.in. pociski krótkiego zasięgu (10 km) Barak, pociski Derby, bezpilotowce różnej wielkości i systemy walki radioelektronicznej. W ramach programu ma też powstać antyrakieta o zasięgu 70 km (MR-SAM).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra